Wpis z mikrobloga

Czy coś się zepsuło z ostatnią aktualizacja Office 365? W GPM mam wszystko ustawione na current channel, wiec w domyśle użytkownicy powinni co godzine dostać monit o aktualizacji, jednak jakoś to nie działa, bo dostaje co kilka godzin vulnerability raport. Sprawdziłem KB Microsoftu, trochę poszperałem w sieci, ustawienia po stronie AD wydają się ok, wszedzie Office 365 business.

Macie jakieś sprawdzone patenty na aktualizację użytkowników w AD przez Group Policy Management albo ewentualnie coś innego? Chodzi mi o to, że mam pewną liczbę użytkowników i chciałbym żeby np określoną grupa dostawała aktualizacje o określonych godzinach - w domyśle po 10 użytkowników co 15 minut w danym obiekcie.

#kichiochpyta #admin #it #pytaniedoeksperta
  • 7
co kilka godzin vulnerability raport


@oldskul: A tak ciekawości, z jakiego toola ten raport? Też miałem w pracy problem z Office 365, bo tool źle raportował, na dodatek Microsoft tak na prawdę releasy robi stopniowo.
@saviola7: tak, wgrywa stopniowo, action1 obecnie testujemy, fajnie mozna sobie puscic skrypty do wielu maszyn aktywnych i zaplanowac fajnie akcje, zeby jeszcze siec przezyla jako tako ;)
@saviola7: jest w tym coś złego? Jakie są lepsze rozwiązania, wiem, że można ustawiać w group policy różne akcje. Poiwershell mi się podoba, krótko mam styczność z tematem i szczerze spoko mam robotę, codziennie coś innego xD