Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proces myślowy ludzi chcących wprowadzać w życie takie ludobójcze pomysły:

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38450631-projekt-ordo-iuris-wiezienie-za-korekte-plci

Obecnie osoby niepełnoletnie mogą poddawać się zabiegom związanym z korektą płci biologicznej za zgodą rodziców. Miałoby to stać się zakazane i obwarowane grożącą lekarzowi sankcją trzech lat więzienia. Prace nad zakładającym to projektem ustawy kończy Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Członek zarządu instytutu Rafał Dorosiński informuje nas, że projekt zostanie opublikowany w maju, najpóźniej w czerwcu.


Prace są pokłosiem głośnego wpisu blogera Łukasza Sakowskiego, geja, który twierdzi, że jako młody chłopak został zmanipulowany przez transseksualistę. Ten miał namówić go do długoletniego przyjmowania hormonów, co spowodowało duże szkody w zdrowiu fizycznym i psychicznym młodego mężczyzny.


@LukaszSakowski w młodości podjął się prób tranzycji na własną rękę bez konsultacji i badań lekarskich, więc powinno się zakazać tego procesu całkowicie, nawet pod obserwacją specjalistów? Przecież taki zakaz doprowadzi do tego, że ludzie będą się diagnozować i łykać piguły tak samo jak Sakowski, z pomocą osób trzecich, na oślep. To jest tak niedorzeczne, że aż ręce opadają. Ale wiadomo, tu nie chodzi o kolejny kroczek do wprowadzania katolickiej dyktatury, a nie o dobro ogółu. Konfederacja i PiS zapewne na samą myśl klaszczą uszami.

#bekazprawakow #neuropa #lgbt ##!$%@? #pis #bekazpisu #ordoiuris #bekazkatoli
ziumbalapl - Wytłumaczcie mi proces myślowy ludzi chcących wprowadzać w życie takie l...

źródło: 23wesdxc

Pobierz
  • 63
@ziumbalapl: Moja opinia opiera się na tym że gdybym w wieku 19 lat jako wchodzący w życie chłopak obudził się z dziurą zamiast penisa, bo kiedyś jako 13 latek coś sobie ubzdurałem, a lekarze na podstawie słów 13-latka dokonali na nim poważnego zabiegu chirurgicznego, to bym zrobił magika. Pojawiały się już artykuły że niektórzy ludzie tak robili.
@Kemo:
2 - To tak jak osoby z podejrzeniem raka taktować jakby miały raka i przez to twierdzić że rak prawie nie istnieje.

3 -

Intensity of early GD appears to be an important predictor of persistence of GD. Clinical recommendations for the support of children with GD may need to be developed independently for natal boys and for girls, as the presentation of boys and girls with GD is different,
Moja opinia opiera się na tym że gdybym w wieku 19 lat jako wchodzący w życie chłopak obudził się z dziurą zamiast penisa, bo kiedyś jako 13 latek coś sobie ubzdurałem


@sepuqqu: Ale ja nie pytam o Twoje wymysły oparte na instynktownych założeniach, tylko o empiryczne dowody. Jeśli ich nie masz, to mnie nie wołaj, to strata czasu.

a lekarze na podstawie słów 13-latka dokonali na nim poważnego zabiegu chirurgicznego, to
@ziumbalapl: Złodzieje najczęściej trafiają do więzienia przez brak akceptacji kradzieży, a nie przez to że kradli - kradzież znacznie im pomaga ;) (mają więcej rzeczy)

A tak na serio - brak akceptacji otoczenia czyli na przykład to, że hetero mężczyźni chcą się umawiać z osobnikami przeciwnej płci, a nie z mężczyzną z piersiami i uciętym penisem.
Złodzieje najczęściej trafiają do więzienia przez brak akceptacji kradzieży, a nie przez to że kradli - kradzież znacznie im pomaga ;) (mają więcej rzeczy)


@sepuqqu: no i gdyby kradzież nie krzywdziła nikogo innego, nie pozbawiała kogoś majątku, to jaki byłby problem żeby pozwalać na to ludziom? w jaki sposób czyjaś tranzycja krzywdzi innych/w ogóle wpływa na ich życie?
Czy wpływa na Ciebie jakoś to, że jakiś mężczyzna przeszczepi sobie włosy albo
w jaki sposób czyjaś tranzycja krzywdzi innych/w ogóle wpływa na ich życie?


@IlawaNidzica: Akurat jeśli mężczyzna całuje się namiętnie z kobietą lub robi z nią jeszcze inne rzeczy, a potem dowiaduje się że to był tak naprawdę drugi facet tylko po przyjmowaniu hormonów, to robi mu to wielką krzywdę psychiczną, na poziomie dla niektórych nawet samobójstwa
@sepuqqu: to wtedy podpada pos paragraf podstępem doprowadzenia do stosunku, oszustwa, gwałtu itp. No jak teraz się androgeniczny chłop za babę przebierze bez żadnej operacji to nie będzie ta sama sytuacja? Co tu zmieniają operacje akurat genitaliów? Resztę można by sobie nadal operować i oszukiwać
A tak na serio - brak akceptacji otoczenia czyli na przykład to, że hetero mężczyźni chcą się umawiać z osobnikami przeciwnej płci, a nie z mężczyzną z piersiami i uciętym penisem.


@sepuqqu: Nie, na przykład pisanie o transkobietach, że są mężczyznami, nazywanie dziwolągami, unikanie zwracania się wybranym imieniem - tego typu rzeczy modne choćby tu na wykopie. Takie coś może wypisywać tylko patologia, która nie uznaje nauki i wielu poziomów uporządkowania
więc pod biologicznym wzgledem maja cechy plci z ktora sie identyfikuja


@ziumbalapl:

Wrzuc jakies badania pokazujace istnienie jakiegos neurologiczno - psychiatrycznego wzorca kobiety, i pokazujace, ze osoby trans maja cechy zgodnosci z tym wzorcem.

istnienie anomalii i niezgodnosci z wiekszoscia osobnikow nie oznacza automatycznie zgodnosci z resztą. To raz.

Dwa, ze, co jest zreszta komplenie zabawne, konsekwetnie ignorujesz, ze te same osoby nie maja pod wzgledem biologicznym zbyt duzo innych,
@ChrobryLubiBobry: https://www.researchgate.net/publication/15722390_A_sex_difference_in_the_human_brain_and_its_relation_to_transsexuality

Transsexuals have the strong feeling, often from childhood onwards, of having been born the wrong sex. The possible psychogenic or biological aetiology of transsexuality has been the subject of debate for many years. Here we show that the volume of the central subdivision of the bed nucleus of the stria terminals (BSTc), a brain area that is essential for sexual behaviour, is larger in men than in women. A
Kwadrat7 - @ChrobryLubiBobry: https://www.researchgate.net/publication/15722390Asexdi...

źródło: brain

Pobierz
Wrzuc jakies badania pokazujace istnienie jakiegos neurologiczno - psychiatrycznego wzorca kobiety


@ChrobryLubiBobry: Ale kobieta to pojęcie społeczno-kulturowe, pojmowane inaczej w zależności od kultury...xD Co do żeńskich cech, dostałeś odpowiedź już komentarz wyżej :)
Jeszcze coś?

poza anomaliami w funkcjonowaniu mozgu, cech zbieznych z plcia z ktora sie identyfikuja


Jakimi anomaliami? Nie wiem o czym mówisz, sorry - tu nie ma mowy o anomaliach, to po prostu inna budowa.
Ale kobieta to pojęcie społeczno-kulturowe, pojmowane inaczej w zależności od kultury...


@ziumbalapl:

Role kulturowe przypisane do plci sa pojmowane zaleznie od kultury, plcie nie.

Jaki sens dyskutowania z Wami jak Wasze dogmaty wykladaja sie przy pierwszej definicji.
Role kulturowe przypisane do plci sa pojmowane zaleznie od kultury, plcie nie.


@ChrobryLubiBobry: A (niektore) osoby transpłciowe chcą zmieniać gender, czy sex? Sex tylko w niektórych aspektach, np. anatomicznych. I jak to "płcie nie"? Przecież wiele kultur ma społeczne trzecie płci.

Jaki sens dyskutowania z Wami jak Wasze dogmaty wykladaja sie przy pierwszej definicji.


Ale jakie dogmaty? Ja po prostu rozumiem co mówi nauka w temacie determinacji płci - nie ma