Wpis z mikrobloga

@Kempes: dlaczego? gospodarka sie powoli rozkreca, pojawiaja sie promocje, rabaty...

Za to chyba nie byles dawno w londynie. Dalej syf, smrod (ale to zawsze od czasow antycznych), za to wiecej bezdomnych i ludzi malo na co stac.

W UK na emigracji seidziala zawsze glownie biedota - bo dla bogatszych i tak za zaporowe podatki (40% vs 8.5 albo 12 w polsce...)

I powoli wychodzi na to, ze lepiej byc biednym w
  • Odpowiedz
@enhansa: dziecko masło na promocji w Biedronce kosztuje 3.5zl, a w Londynie £3.5
W Polsce zarabiasz 4000-6000 zl, a w Londynie £1600-2200

Za dorobienie kilku kluczy dałem po targowaniu się £50

Tylko tanie odpadowe ziolo jest tańsze, chociaż jak weźmiesz uncje w Polsce to pewnie też schodza z ceny
  • Odpowiedz
  • 202
@programista15cm: A to może nam powiesz ile można kupić litrów benzyny albo bochenków chleba za średnią pensję w UK i w Polsce? Przy okazji podaj skąd pobrałeś dane do swojego porównania (σ ͜ʖσ)
I przy okazji, to co się dzieje w UK to po części wina wyjścia tego kraju z UE, za którym tak bardzo tęsknią prawaki ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Kempes: w UK w ogole nie kupisz chleba, jak juz to "chleb".
Chleb przez Ch kosztuje w UK spokojnie 3-5f.
Chyba ze mowisz o tostowym to kosztuje tez wiecej.

benzyna wg parytety wychodzi troche drozej w polsce, chociaz nie ma to moim zdaniem najmniejszego znaczenia, bo osoba biedna w uk nigdy nie bedzie w stanie utrzymac samochdou (ktory nomen omen jest duzo tanszy w zakupie - nawet nowy)

Jak ktos jezdzi
  • Odpowiedz
via Android
  • 27
@programista15cm Tak jak myślałem, będziesz uprawiać fikołki umysłowe połączone z próbą obrażania mnie zamiast konkretnie odpowiedzieć na konkretne pytanie, gdzie możesz podeprzeć się danymi statystycznymi. Niestety, pamiętaj że ze statystyką nie wygrasz swoimi wywodami opartymi na swojej wiedzy gminnej.
  • Odpowiedz
@programista15cm: ale pieprzysz głupoty. Mieszkałem w Anglii przez ponad 5 lat. Co prawda minimalnej nie zarabiałem, ale moi znajomi już tak, m.in. na produkcji kanapek.

Jedzenie w UK jest dużo tańsze. Robiłem zakupy za 30£ i miałem dwie pelne, duże torby jedzenia.

Ubrania w UK są tańsze. I te markowe, i te z tanich sieci.

Ile paliwa kupisz w Polsce, a ile w UK za średnią wypłatę?

Nieporównywalnie lepsze warunki prowadzenia
  • Odpowiedz
@programista15cm: mieszkam w londynie - musiales mieszkac w jakiejs dzielnicy dla biedniejszych ludzi, moze jakies Croydon czy Hayes stad takie wrazenia?
I tak w UK w ostatnim czasie art spozywcze podrozaly sporo, ale nie jest tragicznie, duza ilosc porduktow cenowo porownywalna do polski a zarobki jednak wieksze.

Generalnie ludzie w UK raczej smieja sie z tych artow w polsce i uwazaja ze to specjalnie tak pisane zeby polakow nie dolowac i
  • Odpowiedz
@USSCallisto: to co mowisz ze za 30f 2 torby pelne jedzenia to jeszcze 2 lata temu bylo. Teraz idziesz do aldika i za 30f gowno jest. Jedzenie strasznie podrozalo. Druga rzecz ze Londyn jest drogi i nie mam pojecia jak tam mozna zyc na minimalnej. Tez nie pracuje na minimalnej, nie moge narzekac ale w ostatnich 2/3 latach bardzo ceny skoczyly do gory. Szczegolnie jedzenie i rent
  • Odpowiedz
gospodarka sie powoli rozkreca, pojawiaja sie promocje, rabaty


@programista15cm: Co ty #!$%@? za głupoty. Jedyne co od dłuższego czasu się rozkręca to długi Polaków xD
  • Odpowiedz
@programista15cm: mordo, masło w Londynie z dowozem z Tesco czy innego Ocado to jest £1.89 za 250g, benzyna w centrum Londynu £1.4 za 95 (wczoraj tankowałem) a czym ty mówisz xD

Nas jest 2+1 i kupujemy tygodniowe jedzenie za jakieś £70-90.

Najlepsze jest ze byłem teraz w Krk w weekend i burger z frytkami wychodzi jakieś £10 a w Londynie w centrum porównywalny mam za £13 xD

Teraz będę robił remortgage
  • Odpowiedz
@Perloooo: tez mi się wydaje ze to jest propaganda anty-UK. Mnie się znajomi pytaja czy to prawda ze pomidorów nie ma. A idę do byle jakiego warzywniaka na High Street i pełen wybór.
  • Odpowiedz