Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich.


Ogólnie jeszcze niedawno szukałem pracy w IT. Pisałem też tutaj w tej sprawie na wykopie i dostałem info że nie znajdę pracy, ale znalazłem. Pracuję teraz jako front-end developer, szkoda że nie full-stack, ale pracuję nad tym :D Z tego co wiem na moje miejsce przyszło 1000 CV więc konkurencja była duża. Przepracowałem 3 miesiące i firma z którą współpracuję chce pracować ze mną dalej na zasadzie B2B i myślę że ta forma współpracy też mi najbardziej odpowiada.

Są trzy rzeczy:
1. Muszę otworzyć działalność i jakoś ogarnąć księgowość.
2. Chcę się starać o dofinansowanie z UP na otwarcie działalności.
3. Chcę sobie złożyć dobrego kompa i go wpisać do wniosku do UP.

Tak więc moje pytania są następujące.

1. Jak ogarniacie księgowość? Na youtube wyświetla mi się reklama jakiegoś biura inFakt ale słyszałem też coś o iFirma. Macie może jakieś biura rachunkowe które pomogą w miarę normalnych pieniądzach mogą pomóc w otwarciu i prowadzeniu działalności? Ostatnio pojawiają się myśli jeszcze o otwarciu sklepu internetowego a widzę że iFirma ma integracje np. z allegro więc mogłoby to być spoko.

2. Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym dofinansowaniem? Mało jest ogólnie informacji jakoś. Jeżeli w "Proponowana forma zabezpieczenia zwrotu środków" wybiorę blokada rachunku bankowego i poręczenie to muszę mieć dwóch poręczycieli czy mogę mieć jednego?

3. Z jakiego sprzętu korzystacie do pracy i co byście polecili? We wniosku do UP wrzuciłem już Macbooka Pro bo pracujemy głównie dla Ameryki i muszę mieć w pełni działające Safari + będę też pisać aplikacje w Swift, ale potrzebuję jeszcze całkiem mocnego kompa, myślę że na Ryzenie + jakiś w miarę spory monitor z +100hz i sporą rozdzielczością żeby się oczy nie męczyły. Aktualnie pracuję na dwóch ale jeden jest stary więc bym go wymienił bo wciąż brakuje mi miejsca na wszystkie okna. Z takich rzeczy co jeszcze mi przychodzą do głowy to mysz, klawiatura, fotel i biurko z regulacją wysokości. Z czego korzystacie i co moglibyście polecić? Co do budżetu na PC to z UP można dostać 30k, mac to 11k więc zostaje jeszcze około 19k.

Z góry dzięki!

Taguje #programowanie (nie zabijcie) #firma #ksiegowosc #pcmasterrace
  • 12