Wpis z mikrobloga

Premium Care Support w wykonaniu Lenovo.

Zakupiłem w ostatnim czasie laptopa Legion Pro 7 16IRX8H. W czasie użytkowania okazało się, że przy korzystaniu z trybu performance w grach pojawiają się problemy z dźwiękiem przez słuchawki usb - początkowo po 3 minutach pojawiają się trzaski następnie dźwięk staje się zupełnie zniekształcony. W przypadku korzystania z zewętrznie zasilanego huba usb lub stacji dokującej(jedno podłączane przez usb-c drugie przez zwykły port usb) - po mniej więcej 3 minutach dźwięk całkowicie zanika. W przypadku ponownego podpięcia słuchawek do zewnętrznej stacji dokującej/huba usb - wszystkie urządzenia usb zaczynają wariować(myszka przestaje działać/wbudowana klawiatura "trzyma" ostatnio wciśnięty przycisk). W międzyczasie dowiedziałem się oczywiście, że ani stacja dokująca ani hub nie są oficjalnie wspierane przez Lenovo. Po 1 dniu dywagacji support stwierdził co następuje:

Po analizie zebranych informacji i weryfikacji z działem technicznym nie jesteśmy w stanie przyjąć zgłoszenia gwarancyjnego dla opisanego problemu na słuchawkach USB jedynie pod obciążeniem.


Wynika to z tego, że:

1. Porty USB nie są projektowane w laptopach Lenovo z przeznaczeniem podłączenia do nich słuchawek. Do tego zastosowania zaleca się dedykowany port audio "jack".


2. Każde Słuchawki posiadają swoją konkretną impedancję , czyli opór elektryczny.


3. Problem pojawia się pod obciążeniem, co związane jest z nomen omen - obciążeniem, zapotrzebowaniem podzespołów na moc.


W tym okresie na płycie głównej występują największe wartości napięcia, które mogą wpływać na cewki w słuchawkach.


Podsumowując, urządzenie według zebranych informacji działa prawidłowo i nie ma podstaw do naprawy gwarancyjnej.


Kwestii stacji dokującej oraz wszelakich hubów i przejściówek - wspierać możemy jedynie akcesoria kompatybilne z danym urządzeniem: https://smartfind.lenovo.com/accessories/#/search?countryAndRegion=PL&keyword=&language=en-us&pageIndex=4&pageSize=40&query=82WQ000TPB&queryIsMT=0&systemId=


Dla serii Legion na ten moment nie ma kompatybilnych stacji dokujących, więc korzystając z takiej nie wszystkie funkcje mogą działać poprawnie.


W odpowiedzi wysłałem maila:

Proszę wskazać punkt w instrukcjii obsługi laptopa który wskazuje na to, że laptop nie będzie działał ze słuchawkami usb. Wśród urządzeń kompatibylnych z urządzeniem z tego co widzę są również słuchawki usb


Na co dostałem odpowiedź:

Szanowny Kliencie,

Dziękujemy za skontaktowanie się z firmą Lenovo.


Można zauważyć, że słowo "słuchawki" w instrukcji obsługi występuje jedynie przy opisie portu combo audio.


Podążając za logiką Pańskiego pytania, czy w instrukcji wspomnianych słuchawek Logitecha występuje informacja, że działają one z laptopem Lenovo Legion?


Przy okazji - ma ktoś może jakiś pomysł co może powodować ten problem?
  • 5
@bezPomysluNaNick: Nie wiem, "Podążając za logiką Pańskiego pytania, czy w instrukcji wspomnianych słuchawek Logitecha występuje informacja, że działają one z laptopem Lenovo Legion?" ale ci #!$%@? :D