Wpis z mikrobloga

Pytanie do specjalistów z branży bo nie wiem jak takie coś nazwać: potrzebuję zaworu trójdrożnego, z wejściem A i B i wyjściem C, który będzie działał w ten sposób, że jak jest ciśnienie na A to puszcza wodę z A a jak nie ma ciśnienia na A to puszcza wodę z B. Case jest taki, że mam zbiornik na deszczówkę i chcę sobie nawodnienie zrobić do ogrodu - jak nie będzie wody w deszczówce to ma wziąć z domu. Jak takie coś fachowo nazwać?
#hydraulika
  • 7
a na dwóch przekaźnikach takiego czegoś się nie opędzi?


@kefas_safek: nie opędzi.

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz jak działają takie centrale i da się to opędzić za 50% ceny. Pamiętaj, że wody deszczowej i pitnej nie można "stykać" bezpośrednio bo możesz skazić wodociąg.

Chcesz tanio, to zrób dolewkę do zbiornika czujnikiem poziomu a nie przełączanie źródła zasilania.
Chcesz tanio, to zrób dolewkę do zbiornika czujnikiem poziomu a nie przełączanie źródła zasilania.


@Bad_Wolf: zbiornik na deszczówkę to szambo betonowe, nie wiem czy to dobry pomysł żeby tam wody dolewać.
A elektrozawór trójdrożny nie zadziała w takim przypadku? on będzie przełączał między jednym a drugim