Wpis z mikrobloga

Hey wiem, że muszę się wybrać do lekarza ale zanim do niego dotrę to może coś doradzicie. Jak złapią mnie pierwsze słoneczne promienie to robi mi się czerowna plama na szyi , dłoniach i na zgięciu rąk. Wysypka na tych plamach jest bardzo mała drobniutka i żadka. Łykam od miesiąca beta karoten a mimo to w tym roku znów mnie złapało. Potem zazwyczaj mam spokój nie dostaje plam ale tez. Wiem że muszę krem z filtrem zakupić i powinnam go używać już a nie czekać do pierwszej plamy. Czy beta karoten brać jeszcze wcześniej? Czy może samoopalacz by pomógł? Jakieś polecacie maści, tabsy? Wybieram się do Włoch na wakacje chciałabym się jakoś zabezpieczyć żeby na zdjęciach nie być tylko czerwona.

#pytanie #pytaniedoeksperta #lekarz #dermatologia
  • 7
@o_n_a wapno to środek wykorzystywany m.in. w budownictwie

W kwestii niedoborów wapnia - przy normalnej diecie nie powinnas mieć z tym problemu jeśli nie chorujesz przewlekle, a suplementacja dosutna wapnia w alergiach to wielokrotnie obalany w badaniach mit.
Pokrzywki związane z wysiłkiem, z promieniami słonecznymi itp. się zdarzają - cecha osobnicza. jeśli są mocno uciążliwe można próbować leków p/histaminowych (od lekarza rodzinnego, a gdy jest to powazny problem - konsultacja dermatologiczna) +
@o_n_a: marchewki mają sporo wapnia, natomiast teraz słońce już przypala po kilku minutach, jak się od marca nie przyzwyczaiło skóry naświetlaniem, to może być zaczerwienienie nawet po 2 minutach ekspozycji