Wpis z mikrobloga

Siemano Mirasy!
Niedługo wybieram się w Beskid Sądecki.
Szukam jakichś dobrych i przystępnych cenowo butów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie chce na nie wydawać fortuny, bo nie wiem jaka będzie częstotliwość wyjazdów w góry.
Jakie buty polecacie? Naczytałem się i najlepiej wysokie, mimo że w takie pogody jak teraz stopa strasznie się tam grzeje.

#gory #trekking #beskidy #biwakowanie #bieszczady #tatry #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
@O53K: Idź po prostu w najwygodniejszych butach sportowych jakie masz w domu. Tylko nie w szmaciakach, trampkach z uwagi na kamyki, korzenie itp to nie są najlepsze buty. Beskid Sądecki to pagórki, najwyższe są wielkości Gubałówki wiec nie potrzebujesz nie wiadomo czego, na Gubałówkę ludzie w klapkach wchodzą i jakoś docierają choć z zejściem mają problem.
  • Odpowiedz
@O53K:
Na beskidy żadnych specjalnych butów ci nie trzeba.
Natomiast co do typu obuwia to ja polecam jednak buty niskie. Zwłaszcza jeżeli zamierzasz chodzić głównie latem. Te kilkaset gramów mniej i lepsza wentylacja dramatycznie zwiększy komfort przy dłuższych wycieczkach w ciepłe dni.
Wysokie polecałbym tylko jeżeli idziesz w trudniejszy teren i masz tendencję do zwichnięć przez jakąś dawną kontuzję. Ja chodzę w niskich nawet po Tatrach.
  • Odpowiedz
@O53K: Tak jak piszą mirki, to nie są jakieś wielkie góry, więc jeśli masz w domu wygodne sportowe buty, to możesz w nich iść. A jak chcesz sobie kupić, to idź do sklepu sportowego albo turystycznego, poprzymierzaj i wybierz, jakie chcesz.
  • Odpowiedz