Wpis z mikrobloga

Czekajcie czekajcie.
Czy ja dobrze rozumiem, że prawactwo spod znaku konfy jest oburzone tym, że lewaki rzekomo chcą wymusić na białych ludziach przepraszanie za białych przodków, ale jednocześnie chcą, by Ukraińcy przepraszali za przodków w UPA?

Nie, no konsekwencja w myśleniu i działaniu 10/10 xD
Oczywiście ta konsekwencja jest dziwnie i 'przypadkowo' zgodna z narracją serwowaną w russia today, czy tam inna propagandą kremla. Nie, to na pewno przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #ukraina
  • 36
@PrzeKomentator: A czy my, Polacy zrobiliśmy coś jak domyślam się o co Ci chodzi murzynom? Że mamy teraz przepraszać, klękać itp? Nie wydaje mi się. Czy my, Polacy gloryfikujemy morderców murzynów i organizacje które wyrządzały im krzywdy? Też nie.

Natomiast Ukraińcy wymordowali kilkadziesiąt tysięcy Polaków, a obecnie uważają sprawców tych zbrodni za swoich bohaterów i obnoszą się z ich flagami.

To są całkowicie inne sprawy xd
@PrzeKomentator W Europie stoją pomniki ludzi, którzy obalili niewolnictwo czarnych a na Ukrainie stoją pomniki gości, którzy własnymi ręcoma Polaków mordowali

Wcale nie ma różnicy XD
@PrzeKomentator Są oburzeni tym że kraje które NIGDY nie były bezpośrednio powiązane z wyzyskiem kolonialnym i niewolnictwem przepraszały za sam kolor skóry (co jest modne wśród lewicowej młodzieży). Natomiast Ukraińskie zbrodnie nas bezpośrednio dotknęły, Niemcy nam takiego piekła nie zgotowali jak Ukraińcy. Jeśli nie są w stanie bezpośrednio przeprosić = nie żałują tego co zrobili ich przodkowie = to pokazuje bezpośrednio jaki Ukraińcy mają stosunek względem Polaków.
@PrzeKomentator: wydaje mi się, że chodzi bardziej o podejście Ukraińców, którzy nie wstydzą się swojej historii, tylko czczą Banderę i używają czarno-czerwonych flag. To tak jakby Niemcy w urzędach mialy portrety Hitlera i nazistowskie flagi.
logika jest lewacka


@alkoJezus: jaka logika jest w tym zeby w grze zmienic nazwe plci na "typ ciala" bo w studiu doszlo do jakiejs dramy? Albo zeby w serialu najwazniejsze byly kolory skory i orientacje seksualne, a nie jakosc samego serialu?

@PrzeKomentator Najlepsza jest nie lewica albo prawica, tylko mozgownica. Wystarczy pomyslec. Rasizm nie jest ok, wiec przepraszanie za to ze ktos inny tej samej rasy ucierpial od jakiegos randoma twojej
ale Ukraina odnosi się do UPA jako bohaterów i się z nimi identyfikuje. My (ja) nie identyfikujemy się z właścicielami czarnych niewolników, ani nie uważam ich za bohaterów.

Rosumiesz teraz różnice?


@Wynoszony: czemu katolicy nie przepraszają za mordy i pedofilię kościoła skoro się identyfikują z kościołem?
@PrzeKomentator: Pan raczy żartować. Jeżeli Józef opierdzieli Stefanowi krzak malin to dlaczego ma go przepraszać cała wioska (z której lwia część malin na oczy nie widziała)?
Dlaczego ma przepraszać, np. obywatel Irlandii, których to Irlandczyków traktowano gorzej niż czarnoskórych niewolników.

Wszystko jest kwestią precyzji, a nie generalizacji. Tak samo nie każdy Ukrainiec jest (był) zły, niektórzy siedzieli w Armii Czerwonej pod Stalingradem, a nie biegali z toporami po Wołyniu, czy u
@PrzeKomentator: Ale chochol xd Wymaganie od dyplomacji ustosunkowania się w tej sprawie i wymaganie żeby nie nazywać ulic i nie tworzyć honorowych obywateli miast ze zbrodniarzy wojennych, oraz stworzenie miejsca pamięci ofiar i ekshumacji tychże = wymuszenie na Ukraińcach przepraszanie za grzechy przodków xd

Ale spoko niech np Niemcy nazywają ulice hitlerstrasse bo przecież nie odpowiadają za grzechy ojców i nigdy nie przeprosili za nic bo nie musieli prawda? Prawda?
prawaki z konfy są oburzone wszystkim co logiczne, logika jest lewacka


@alkoJezus: ostatnio gdzieś przeczytałem że namawianie ludzi do odstawienia alkoholu jest lewackie...
@PrzeKomentator: Im więcej szczekacie, tym proporcjonalnie rośnie popracie konfie, keep doing dobra robota :)


@rsadada: na mówię Ci mordo, jeden mój wpis to jeden procent poparcia dla konfy. Obecnie poparcie dla konfy wynosi tysionc pinćset procent xDDD
@PrzeKomentator: Dwie kwestie zwiazane tutaj:

Zbrodnie UPA sa spuscizna narodowa Ukrainy tak jak Nazizm jest spadkiem ktory odziedziczyly Niemcy. Trzeba sie od tego po prostu odzegnac przeprosic zlozyc kwiatki i wpisac to w karty histori - po sprawie.

Za nie wolnictwo odpowiadaja konkretne narody ktore juz za to przeprosily i poskladaly kwiaty i sprawa jest zakonczona.
Poza tym niewolnictwo czarnych nie bylo zbrodnia. Nie mordowali tych murzynow a wiekszosci przypadkow ich
@PrzeKomentator: z logiką nie jesteś za pan brat, Polacy nie mieli kolonii i nie niewoli czarnych, za to Ukraińcy nas faktycznie mordowali niecałe 100 lat temu

Rozumiem że chcecie robić dobrze Ukraińcom ale zachowajcie przy tym choć pozory logiki
@xkajteqx:

Lewica chce, żebym ja - biały mężczyzna - przeprosił za to, że 250 lat temu jakiś inny białas posiadał niewolników.


Kto tak chcę szczerze? "Lewica" amerykańskie szajbusy z Tumblera na Twitterze?