Wpis z mikrobloga

@chad190: to czytaj dokładnie

Art. 37. 1. Komisja, wydając decyzję administracyjną, o której mowa w art. 36 pkt 1, może zastosować w stosunku do osoby, o której mowa w art. 4 ust. 1, co najmniej jeden z następujących środków zaradczych, zgodnie z art. 5 ust. 2 i 3:

1) cofnięcie poświadczenia bezpieczeństwa lub nałożenie zakazu otrzymania poświadczenia bezpieczeństwa na okres do 10 lat od dnia wydania decyzji administracyjnej;

2) zakaz
@Logan00: ja pisałem o celu prac komisji. Ty piszesz o jej innym uprawnieniu, czyli "wydaniu decyzji administracyjnej". Od wydanej decyzji administracyjnej jest oczywiście w polskim prawie możliwość odwołania w terminie 14 dni od daty doręczenia lub publikacji na stronie. Więc nawet w tym przypadku pkt 3. twojej grafiki jest po prostu kłamstwem.

Pozostałe punkty dotyczące dostępu komisji do danych to w sumie nic niezwykłego. Większość komisji posiada podobne.
@chad190: Od tej decyzji nie ma odwołania które zatrzymuje postanowienie komisji! Nie ma że złożysz sprzeciw jak w sądzie i sprawa jest "zamrożona" do wyjaśnienia, decyzja jest ostateczna, a odwołanie do sądu administracyjnego to tylko stwierdzenie czy "wyrok" jest zgodny z tą daną ustawą.

Art. 15. 1. Komisja wydaje decyzje administracyjne, postanowienia i uchwały większością głosów, w głosowaniu jawnym, w obecności co najmniej 5 członków Komisji, w tym przewodniczącego Komisji.

4.
@chad190 Ale nie rozumiesz, że komisja decyzja zabiera ci coś, nie możesz z tego korzystać i dopiero w sądzie będziesz walczył o odzyskanie tego? Bardziej przystępnie, prokurator zabiera ci firmę i dom bo uznał, że pochodzi to z przestępstwa, ciebie z niego wywala ale ty się nie przejmujesz bo przecież możesz iść do sądu i się odwołać od tego. No o i po 5 latach sąd przyznaje ci rację i każe prokuraturze
@nocny-mirek: to takie nowe prawo, o którym wszyscy myślą że ma powstrzymać Tuska i dlatego uważają że jest bezprawne i skandaliczne, a tymczasem będzie zastosowane do posłów Konfederacji i nagle się okaże, że w sumie to ta ustawa wcale nie jest taka bezprawna i nawet dobrze zrobił ten PIS że ją uchwalił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
należało zmodyfikować prawo i przystosować je do obecnej sytuacji.


@ShinpuTokubetsu: aha, i dlatego wprowadzono prawo, na podstawie którego komisja jest instytucją śledczą, prokuraturą oraz sądem w jednym, bez możliwości odwołania, gdzie można wykluczyć z życia publicznego absolutnie każdego, kto nie podoba się władzy?

Bo właśnie po to ta ustawa została wdrożona. Postawią przed komisją Tuska, zakażą na 10 lat brania udziału w wyborach i sprawa załatwiona. Myślisz dlaczego dopiero teraz, przed
@FLAC: to ja cie zostawiam z wierszem Martina Niemöllera

Najpierw przyszli po komunistów,
ale ja milczałem,
bo nie byłem komunistą.

Potem przyszli po socjaldemokratów
i nie odezwałem się,
bo nie byłem socjaldemokratą.

Potem przyszli po związkowców,
i znów nie protestowałem,
bo nie należałem do związków zawodowych.

Potem przyszła kolej na Żydów,
i znowu nie protestowałem,
bo nie byłem Żydem.

Wreszcie przyszli po mnie,
i nie było już nikogo, kto wstawiłby się
@nocny-mirek: Oczywiście grafika przedstawiona przez @Logan00 to jakieś bujdy. Tu masz literalnie przeklejone z ustawy to czym ma się zajmować komisja.

W skrócie: komisja bada i jak ma podejrzenia, kieruje sprawę do zbadania sądu, a sąd orzeka co i jak.


@chad190: to co piszesz to są bujdy. Masz zdjęcie z tej ustawy.
To co Ty zamieściłeś to już jest rozprawa sądowa o np. działanie na szkodę państwa albo jakiś inny
bregath - >@nocny-mirek: Oczywiście grafika przedstawiona przez @Logan00 to jakieś bu...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
wypisują takie bzdury o #lexantyputin.


@ShinpuTokubetsu: Weź schowaj tę pisowską nomenklaturę do kieszeni. Lex XYZ zawsze przyjmuje opinia publiczna i od początku przyjęła LexTusk. To, że jakaś agencja PRowa robi damage control to przestań chociaż się ośmieszać. #lextvn oczywiscie tez nie bylo w nich wymierzone xDD
to ja cie zostawiam z wierszem Martina Niemöllera


@Matixer: ale co to ma do rzeczy? Przecież pis i po i reszta partii od zawsze wygrażają się, że jedni drugich powsadzają do więzienia bo to zdrajcy i nic sie nie dzieje, nikt nikogo nie zamyka.

Ta ustawa jest i dla PISu i dla PO na rękę, bo mogą na niej kręcić kampanię wyborczą. PO kręci że PIS odbiera demokrację, a pis kręci
a gdzie się można odwołać od decyzji sądu administracyjnego? Jakie są kolejne instancje?


@Patryk4: nie ma innych instancji. Jedynie możesz iść do sądu z kasacją i wtedy normalnie prowadzona jest sprawa, ale to może zająć nawet lata.
@Patryk4: wyedytowałem mój komentarz i napisałeś swój :)

Na początku nie uwzględniłem kasacji ze względu na to, że w sumie nie jest to inna instancja tylko osobne postępowanie :)