Wpis z mikrobloga

Siemka, myślę ostatnio nad pierwszym autem po długiej przerwie w prowadzeniu samochodu. Ostatnie czym jeździłem był to Peugeot Partner ale zjadła go rdza, całkiem fajny gruz.

Myślałem nad zakupem Toyota Celica z 2001 roku, benzyna z gazem, bo podobno starsze auta są bardziej bezawaryjne, problemem jednak jest to, że każda rzecz mechaniczna podlega zużyciu i to auto ma ponad 290 tysięcy przebiegu, do tego są one w dość wysokich cenach. Spodobała mi się linia. Podobne do Forda Probe, a bezawaryjne raczej

Czy macie jakieś auta które można by rozważyć do 15 tysięcy ale bliżej 10 które powinny być bezproblemowe, czy powinienem przeznaczyć 2 razy tyle?
#motoryzacja #kupnosamochodu #pierwsze4kola
szoloda - Siemka, myślę ostatnio nad pierwszym autem po długiej przerwie w prowadzeni...

źródło: Toyota-Celica-T23

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@szoloda Celici nie polecam, jakieś 8 lat temu miałem do czynienia z tym autem i jako 15 letnie auto spalo ponad litr oleju na 1000km, woda zalewała tylną kanapę, i wiele innych mniejszych rzeczy, wszystkie te wady były szeroko opisywane na forach jako wady fabryczne. Teraz jak to auto ma już prawie 25 lat to muszą się tam niezłe cuda wyprawiać
  • Odpowiedz
@szoloda: Miałem taką w 2016 przez 2 lata i to z gazem. Szczerze to jeżeli chodzi o prowadzenie to było przyjemne, W przypadku gazu dochodzi regulacja zaworów (japońskie auta rzadko posiadają hydrauliczna kasatory luzów). Przedliftowe silniki spalają spore ilości oleju przez wadę fabryczną więc jeżeli ktoś nie zmienił silnika to będą dolewski. W takim wieku pewnie zacznie już mocno rdzewieć (u mnie rdzewiało nadkole z tyłu, a ceny od 2016 widzę
Hadoka - @szoloda: Miałem taką w 2016 przez 2 lata i to z gazem. Szczerze to jeżeli c...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@szoloda: ja bym nie kupował, bo przez to że auto jest rzadkie to beda problemy z czesciami zamiennymi, a z czesciami blacharskimi to bedzie juz w ogole tragedia. ja rozgladalem się za podobnym autem i wybralem bmw e46 coupe i jestem zadowolony
  • Odpowiedz