Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób zorientowanych w #pkp #pociagi
Mianowicie zastanawiam sie nad dojezdzaniem do pracy pociagiem i po zderzeniem sie z kolejami mazowieckimi ktore sa przepełnione i mają opóźnienia po 40min. chcę dac szanse intercity.
I stąd moje pytanie jak z rowerami w #intercity Z tego co wyczytałem to rower jest platny ale kupując bilet na przejazd na stronie nigdzie nie ma opcji dodania roweru. Jak w prosty sposób podróżować z rowerem w Intercity? podobno za zakup biletu u konduktora jest dodatkowa opłata, prawda to?

Po za tym jak z Waszego doświadczenia wynika punktualność oraz niezawodność Intercity? Moj pierwszy kontakt Kolejami Mazowieckimi to byl dla mnie szok w negatywnym sensie
  • 11
@kucma19 A jakie trasy dojeżdżasz? Z punktualnością u intercity jest tak, że 5, 10 razy będzie ok, a później przyjedzie z dosłownymi 5h opóźnienia. Tak przynajmniej z mojego doświadczenia wynika.

Jeździłem też kolejami dolnośląskimi do szkoły i do pracy bym nie polecił.
Nawiasem mówią, kolej w naszym kraju jest niezbyt sprawna
Z tego co wyczytałem to rower jest platny ale kupując bilet na przejazd na stronie nigdzie nie ma opcji dodania roweru. Jak w prosty sposób podróżować z rowerem w Intercity?


@kucma19: Jest taka opcja. Musisz wybrać siedzenie oznaczone rowerem (na schemacie przedstawiającym układ siedzeń w pociągu).
@kucma19 Sprawdź sobie opóźnienia i historię na tej stronie: https://www.czypociagsiespozni.pl/

Co do roweru, to jeżeli jest wagon z miejscem na rowery (Takie haki) to powinieneś kupić taki bilet bez problemu i powinny być też miejsca specjalne blisko rowerów które pozwalają ci go obserwować.Tak jest np. w wagonach combo.

Czasem też IC dopuszczało rowery w wagonach nieprzystosowanych ale nie wiem na jakich zasadach.