Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że w okresie wakacyjnym wielu z nas wybiera kolej poniżej przedstawiam poradnik jak otworzyć drzwi w pociągach PKP, które dla wielu podróżnych okazują się przeszkodą nie do pokonania.

1. Odłóż wszystkie bagaże, które trzymasz w ręku. Do otwarcia tych drzwi potrzebne są obie dłonie.
2. Stań z szeroko rozstawionymi nogami w odpowiedniej odległości od drzwi. Stopy nie mogą znajdować się na niebieskim kawałku blachy, który jest jednym z elementów drzwi - jeżeli na nim staniesz nie będzie dało się ich otworzyć.
3. Prawą ręką mocno naciśnij na klamkę kierując ją mocno do dołu. Kiedy klamka znajduje się w odpowiedniej pozycji nie da się jej już bardziej przesunąć.
4. Następnie nie puszczając klamki lewą ręką przyłóż w miejscu znajdującym się bezpośrednio nad klamką i bardzo mocno popchnij aż drzwi otworzą się do końca, a niebieski kawałek metalu złoży się w całości. Jeżeli przyłożysz dłoń wyżej lub niżej drzwi również się otworzą, ale będzie w to trzeba włożyć o wiele więcej siły.
5. Weź odłożone wcześniej bagaże i ostrożnie opuść wagon.

Postępując zgodnie z instrukcją nigdy więcej nie będziesz miał problemów z otwieraniem drzwi w wagonach PKP.
#pkp #wakacje #kolej #podroze #zrobtosam
Pobierz montevideo_00 - Z racji tego, że w okresie wakacyjnym wielu z nas wybiera kolej poniż...
źródło: comment_1598896723lI9SiJ51iWvGCkMGTVzq9l
  • 16
@montevideo_00 Nigdy nie miałem problemu z tymi drzwiami, i robiłem to raczej jedna ręką.

Za to notorycznie widziałem że ludzie się z nimi siłowali bo zaczynali je otwierać przed wyłączeniem blokady (chyba się wyłącza jak wagon jedzie wolniej niż 5km/h) i jak zaczęli je tak otwierać, to nie otworzą się, nie ma szans dopóki nie poluzujesz kompletnie klamki, oczywiście pasażerowie woleli je trzymać, kopać, pchać.

I wiele razy musiałem "interweniować" bo bym
A jak wsiąść do takiego pociągu z wózkiem dziecięcym?


@BornToDie69: jak z dziecięcym to nie wiem, ale z inwalidzkim kiedyś widziałem taką instrukcję, że co najmniej 3 dni przed planowaną podróżą trzeba wysłać maila czy zadzwonić do pkp i powiedzieć gdzie i kiedy dokładnie będzie się chciało wsiąść i ponoć podstawiają jakiegoś chłopa do pomocy xD
poradnik jak otworzyć drzwi w pociągach PKP


@montevideo_00: wystarczy przepuścić przodem wszystkie kobiety ( ͡º ͜ʖ͡º)
1. kobiety pchają się do wyjścia.
2. droga wolna.
3. kobiety próbują otworzyć drzwi, nie wychodzi.
4. ktoś z wsiadających otwierda drzwi.
5. kobiety wysiadają.
6. twoja kolej.
ludzie jadą kilka godzin pociągiem a potem próbują oszczędzić kilka sekund życia otwierając drzwi jeszcze w trakcie ruchu..