Wpis z mikrobloga

Pamiętam przemówienie Putina. Na zywo ogladałem. Groźny taki, stanowczy. NATO ma sie cofnąć za Odrę , każdego kto zaingeruje spotkają straszliwe konsekwencje itp. Zachód zbladł odrobinę. A potem wyszedł Zełeński- Nie potrzebuję podwózki, potrzebuję amunicji i prezydent tut. Wszyscy mówili- juz po Ukrainie. a ja se myslałem- zobaczymy. Od 8 lat sie szkolą z NATO. Mają doświadczenie bojowe bo ciagle tam trwa wojna, choc gdzie im do drugiej armii świata. Potem zachód zaczął wysyłać broń. Po troszku. Z obawą bo przecież mocarstwo atomowe. I zaczeło się masowe grilowanie kacapów. Zaczeły sie otwierać wszystkim oczy. Rosja to nie ZSSR. I dosyłanie coraz lepszych i potężniejszych systemów uzbrojenia i sprawdzanie co zrobią. Pokrzyczeli, pojeczeli i się wycofali. Takie gotowanie żaby. Doszliśmy do punktu w którym ruska armia jako niezwykła wiktorię ogłasza zdobycie jakiegoś śmiesznego miasteczka i sra ze strachu przed Ukraińską kontrofensywą xd Druga armia świata jako sukces i zwycięstwo ogłasza zniszczenie 30 letniego leoparda 2a4 który jest w sumie jak pasat b4 z przebiegiem 500 tyś.
Jak nisko upadło to "mocarstwo" w przeciągu roku to jest niesamowite.
Wychodzi na to, że ruskie to były silne tylko w gębie
#ukraina #wojna #rosja
  • 32
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Najśmieszniejsze że RU już pierwszego dnia byli #!$%@?, pamiętacie te mordy tych dwóch młodych kacapów których złapali jakoś 1szego dnia? Takich dwóch śmiesznych cyganów, może jeszcze ktoś ma te zdjęcia.
  • Odpowiedz
@Sephirionn: Obserwuję tag od początku wojny, byli wielokrotnie przypominani, często były te zdjęcia, pewnie i w czerwcu. Wiele innych ciekawych zdarzeń filmików zostało też zapomnianych, niektóre lepiej zapomnieć. A ja zapamiętałem ten krótki filmik jak Ukraińcy mówili o Kadyrowcach, że nie ma co się bać to szakale i będą im golić brody.
  • Odpowiedz
Czysta głupota ruskich.


@Mezomorfix: Myślę, że nie głupota. System totalitarny taki jest. Żeby zadowolić władcę pisze się tylko takie raporty jakich oczekuje. do tego skala korupcji przeszła nawet moje najsmielsze podejrzenia. Putin zwyczajnie uwierzył we własną propagandę skierowaną do zachodu
  • Odpowiedz
  • 112
@WiesniakzPowolania: kluczowym według mnie był 2014 rok i z perspektywy czasu uważam że nawet dobrze że ruskie te tereny wtedy zagarnęli, bo dzięki temu że tak szybko i sprawnie im poszło, to myśleli że zachód jest bezradny i nic nie zrobi jak zaatakują na pełną skalę, a Ukraińcy są tak słabi, że załatwią sprawę szybkim blitzkriegiem, gdyby Ukraińcy wtedy postawili im silny opór, możliwe że na dogrywkę w 2022 by się
  • Odpowiedz
@mial85: Też tak myślę. Gdyby wtedy poszli na Kijów to Ukraina byłaby ich.W ogóle, gdyby nie zaczynali wojny tylko robili to co zawsze- destabilizacja, kupowanie polityków, mieszanie w necie to też by mieli wasala. Choc tego drugiego nie jestem do końca pewny bo Polska sporo namieszała w Ukrainie swoim soft power. Choć brzmi to śmiesznie dla wielu Polaków to nasz wpływ na wyrywanie Ukrainy z ruskich wpływów był ogromny. Otworzylismy granice,
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: W trakcie tej wojny, po wojnie dzieją się i dziać się będą takie rzeczy, który wpływ będzie wiele lat. I nie zawsze się te tematy porusza, o części sami się dowiemy póżniej. Wszystko gospodarką, energetyka, zbrojenia, tu Rosja straciła jakieś rynki, kto ją zastąpił, tam Ukraina przestała coś dostarczać, a jak afrykańskie państwa poradziły sobie z brakiem żywności. Kto zyskał, kto stracił, jakieś konta zablokowane. Gdzie Rosja jeszcze straciła wpływy
  • Odpowiedz
@JPRW: wyobrażam sobie to zdjęcie w podręczniku do historii z podpisem: „rosyjscy żołnierze biorą udział w napaści na Ukrainę w 2022 roku” xddd
  • Odpowiedz
@mateussz7: tyle, że decyzje już zapadły. Zachód uswiadomił sobie jak ważna jest dla nas Ukraina. gdyby ruskie miały choć odrobinę rozsądku to zawineliby swoje wojska, skupiłi by się na terrorze wewnątrz kraju i jakos by to było. a tak zostają im krzyki w internecie i ostatecznie upadek.
  • Odpowiedz
@mial85:

możliwe że na dogrywkę w 2022 by się przygotowali lepiej i obraliby lepszą taktykę

Chłopie, oni od dekad nie nauczyli się kompletnie niczego.
Już Afganistan ich zaorał, przekreślając 4 dekady "wyścigu zbrojeń", gdzie myśleli, że mogą mierzyć się z USA.
USA stworzyło wtedy sprzęt którym do dziś można bez problemów kacapów #!$%@?ć po łbach, a kacapy mieli problem walczyć z naćpanymi pastuchami.
Kolejne 4 dekady "wyścigu zbrojeń" później, druga armia
  • Odpowiedz