Wpis z mikrobloga

Chyba czas na próbę podjęcia rzucenia palenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Głównie ze względów zdrowotnych i estetycznych .
Pomimo mycia kłów(2, a czasem 3 razy dziennie) -> szczoteczka elektryczna -> i stosowaniu różnych past "wybielających" min. polecanych przez dentystę -> mam #!$%@? problem z osadem od palenia(kto pali ten wie) -> głównie na dolnych kłach z tyłu ¯\(ツ)/¯
Piaskowanie i cyk 4-5 miesięcy i robi się ciemny nalot, którego za uj nie mogę sczyścić -> napiszecie, że niewłaściwie myję kły..... stosowałem również pastę "edukacyjną" przez jakiś czas żeby wyrobić sobie prawidłowy nawyk mycia kłów.
Druga kwestia to $ -> dent. kosztuje + średnio na truciznę wydaję ok. 500 zł.
Także pora podjąć rękawicę -> ograniczyć i rzucić to gówno ¯\(ツ)/¯

#dentysta #rzucampalenie #stomatologia #rzucaniepalenia
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@Saszina21: Nie dziękuję ( ͡° ʖ̯ ͡°). W najgorszym wypadku przerzucę się na e-papierosa bo coś czuję, że nagłe odstawienie z dnia na dzień mogłoby się źle skończyć ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@PapaSar: raz na jakiś czas zdarzają się pacjenci z dziwnymi, strasznie twardymi osadami, z którymi niewiele da się zrobić poza regularnym piaskowaniem. A nie pijesz dodatkowo ziołowych herbatek?
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw: u mnie standard to 2-3 mocne kawy dziennie + średnio paczka papierosów.... ( ͡° ʖ̯ ͡°). Już nawet mój nowy dent. się zdziwił , bo +/- po 4 miesiącach od piaskowania itd. mam osad(przebarwienie takie ciemno brązwoe plamy i jest problem bo przez mikroskop źle widzi, a ile w tym prawdy?) :/ a gdybym niewłaściwie czyśćił kły to byłby dodatkowo kamień, którego nie ma ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@PapaSar: no mam takich dwóch pacjentów, zęby myją idealnie, a i tak im się osadzają twarde, ciemne osady. Ja na to sposobu nie znalazłam.

To niech sobie oczyści zęba przed leczeniem :D
  • Odpowiedz
  • 0
Po prostu wysoko się ceni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SkrytyZolw:ostatnio miałem robione reendo górnej 6 i jak usłyszałem cenę to się przeraziłem...... bo zapłaciłem 1500 zł....... to normalna cena? -> sama kanałówka, bo jeszcze jadę na odbudowę. Leczenie pod mikroskopem i 2h. w fotelu
  • Odpowiedz