Wpis z mikrobloga

Myślicie że Rosja spróbuje zaatakować jakikolwiek Ukraiński most na Dnieprze żeby chociaż w minimalnym stopniu uderzyć w ukraińską logistykę? Ja wiem że ruscy w wielu sprawach są upośledzeni ale mogliby chociaż spróbować zaatakować jakiś most. Most w Zaporożu jest nawet w zasięgu ich bomb szybujących.
#ukraina
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
zasieg to jedno. Tylko trzeba jeszcze trafic ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co z tego ze doleci jak jebnie 2 km obok?


@WiesniakzPowolania: Dlatego pisałem o próbowaniu. A problemy z celnością nadrabia się ilością. A z tym trafieniem 2km obok to też bez przesady. Te ich szybujące bomby mają celność do dziesiątek metrów. I pytanie czy to ich wina czy może zagłuszania GLONNASA. Ale mają nawet te stare
  • Odpowiedz
  • 0
sam tego nie rozumiem czemu tego nie robią ale pewnie zaraz powstałyby mosty pontonowe


@Pasterz30: Pokaż mi most pontonowy po którym jedzie pociąg. Dodatkowo most pontonowy to spore utrudnienie w porównaniu do normalnego mostu. A już pomijam to że Dniepr to nie jest mała rzeka. A więc most pontonowy na takiej rzecze to kolejne utrudnienie.
To że most pontonowy miałby problem podczas pory deszczowej gdzie nurt by go po prostu zmasakrował
  • Odpowiedz
@Koniasz: Tak, oczywiscie masz racje, most pontonowy to ćwierćśrodek. Ciężko mi stwierdzić czemu RUS tego nie robią. Podobnie jak ciężko mi stwierdzić czemu UKR nie bombardują węzłów kolejowych na Krymie czy Zaporożu
  • Odpowiedz
  • 1
Podobnie jak ciężko mi stwierdzić czemu UKR nie bombardują węzłów kolejowych na Krymie czy Zaporożu


@Pasterz30: Robią to. Z tym że naprawa torów to jest chwila moment i naprawione. Mostu który oberwał pociskiem w przęsło już tak szybko nie naprawisz. A dodatkowo będzie to skomplikowana naprawa najczęściej polegająca na wymianie całego uszkodzonego elementu. Podczas gdy dziurę po pocisku zasypujesz i na tym kładziesz tory i skończone.
  • Odpowiedz
@Koniasz: Proszę bardzo :) ruskie to debile... wolą bawić się w wojskowy kolejowy most pontonowy zamiast budować pralki i kible dla swoich obywateli...

https://www.facebook.com/gdziewojsko/photos/p%C5%82ywaj%C4%85cy-most-kolejowy-nic-si%C4%99-nie-zmienia-kto-czyta%C5%82-suworowa/1700953896581695/?locale=pl_PL

To jest chyba jakieś ulepszenie. Oryginalny był wybudowany na potrzeby manewrów "Dniepr". Cytuję za Suworowem:

W niu, w którym  ywizji starczn wa statnie pntny, rzpczęły się największe manewrywjskwe w histrii luzkści. Nsiły ne kryptnim „niepr”.
W poprzek Dniepru w rekordowym tempie wzniesiono pontonowy most kolejowy, a
  • Odpowiedz
"Myślicie że Rosja spróbuje zaatakować jakikolwiek Ukraiński most na Dnieprze żeby chociaż w minimalnym stopniu uderzyć w ukraińską logistykę? Ja wiem że ruscy w wielu sprawach są upośledzeni ale mogliby chociaż spróbować zaatakować jakiś most. Most w Zaporożu jest nawet w zasięgu ich bomb szybujących. "

@Koniasz: Wg. mnie: mosty na Dnieprze posiadają rewelacyjną OPL albo... Rosjanie ocenili, że będą w stanie przesunąć linię frontu na zachód od Dniepru. Jeśli liczyć
  • Odpowiedz