Wpis z mikrobloga

@duszan_z_kapitana_dupy: czyli innymi słowy potwierdził, że ta cała obniżka to populistyczna wydmuszka, bez realnego planu. Za każdym razem pytam tu Konfobotów i zwolenników Konfederacji skąd mamy wziąć pieniądze na te obniżki i w jaki sposób rekompensować braki w budżecie samorządom to ŻADEN nie potrafi na to odpowiedzieć. Rzucają tylko "a na socjal to nas stać?", "a to trzeba zmniejszyć wydatki" - nosz kur#wa ręce opadają przy takim ekonomicznym analfabetyzmie i to
jakby jakiś lewak na pytanie w stylu "Skąd mamy brać pieniądze na życie skoro 90% wypłaty to podatki", odpowiedział że z tych 10% to główna by nie wytrzymała tego rozgrzania ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@duszan_z_kapitana_dupy: No to jest w tym wszystkim najlepsze xD
Skąd pieniądze na obniżkę podatków co Panie Mentzel? Ludzie będą umierać na ulicach? Latynizacja Polski?

13stki, 14stki, babciowe, laptopy, 1000 plus, najwyżej podniesiemy podatki
nie musi być szczegółowy, wystarczy cokolwiek pomiędzy "zajebiście proste" i "zajebiście skomplikowane"

@witold54: ok
Analiza i ocena obecnego stanu:
- Przeprowadzenie kompleksowej analizy publicznej służby zdrowia i szkolnictwa, uwzględniającej jej mocne strony, słabości, możliwości i potencjalne zagrożenia w przyszłości.
- Ocena efektywności i kosztów działania obecnych systemów w porównaniu z innymi krajami, które stosują bardziej liberalne podejście.
- Konsultacje z ekspertami, pracownikami sektora w celu uzyskania różnorodnych perspektyw i opinii.
Wypracowanie
@siadatajta: O rany, od podstawówki nie widziałem gorszego lania wody xD Praktycznie wszystko co napisałeś można streścić w jednym zdaniu: "żeby zlikwidować podatki stopniowo zrobi się co trzeba".
Jeden punkt to wręcz odpowiedź na pytanie tym samym pytaniem:

- Ocena efektywności i kosztów działania obecnych systemów w porównaniu z innymi krajami, które stosują bardziej liberalne podejście.

Co stoi na przeszkodzie Memcenowi żeby to zrobić już teraz? Tu akurat władzy nie potrzeba,
jak komorowski powiedział gorzką prawdę, "zmień pracę, weź kredyt" to do dzisiaj konfiarstwo wypomina ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wiedzmy: Bo to był skandal że tak powiedział. A teraz jest skandal że ktoś zarzuca Mentzenowi że coś powiedział
@xfin: Dokładnie to samo mówili w PRLu przeciwnicy transformacji ustrojowej, "nie ma obecnie tylu prywatnych piekarń, żeby obsłużyć całe chętne na chleb społeczeństwo". Nie ma, bo jak mają być i po co, kiedy są państwowe?


@ibilon: CHWILA MOMENT!

Prywatne czy publiczne szkoły - to bez znaczenia.

Konfederacja proponuje BON EDUKACYJNY - pieniądze jak najbardziej PUBLICZNE, które mają "iść za uczniem".
No to pytanie - skąd na ten bon pieniądze w
Masa #!$%@? bez konkretów

@Kraniec: no bo jak mają być konkrety skoro społeczeństwo nie wypracowało konsensusu co do finalnego wyglądu tych dwóch usług publicznych w warunkach wolnorynkowych? Np. kwestia odbierania porodów, SOR'u etc.
jak komorowski powiedział gorzką prawdę, "zmień pracę, weź kredyt" to do dzisiaj konfiarstwo wypomina ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wiedzmy: tak z ciekawości, co dokładnie oznacza to wypominanie i kto dokładnie to robi? wpisałem ten cytat plus "konfederacja" do googla i w zasadzie nic nie wyskoczyło. Możesz (albo prawie 200 osób, które Cię zaplusowały) rozwinąć?
to można podać konkrety dla chociaż jednego wariantu albo zarys

@IlawaNidzica: no można tylko że takie tworzenie modelu na założeniach i "danych" z dupy jest kompletnie bezsensowne i nie wiem co by miało na celu w tym wątku XD ja jestem jedynie wyborcą i w akcie głosowania wybieram ugrupowanie polityczne któremu zaufam i dam mandat do przeprowadzenia zmian i przeforsowania rozwiązań z którymi z grubszą się zgadzam. To na politykach jako