Wpis z mikrobloga

@1906pel: Wiadomo, że GTS to kompleksiary straszne. Garbarnia grała u nich sezon to nie mieli nic przeciwko, że im psują murawę. Oczywiście w każdym tym pseudooświadczeniu przypominającym tag #przegryw musi być odniesienie do kibiców Pasów bo jakże by inaczej.
@1906pel: @ItsGrN czytałem, słyszałem iż głównie o trawę chodzi, którą opłaca, pielęgnuje Wisła, dlatego Jaro musiał wyrazić zgodę, bo trawa jest podobnież Wisły, ale stadion i reszta innych, już Miasta Kraków. Wiadomo, miastu bardziej się opłaca Wisła niż Puszcza na R22, ale skoro Jaro wyraził zgodę, na używanie trawy Wisły, miasto wyraziło zgodę grania Puszczy, więc nie rozumiem problemu.
@1906pel dobrze Ci @taedh wytłumaczył. Wisła ponosi spore koszty utrzymania greenkeeperów, których ma jednych z lepszych o ile nie najlepszych w Polsce. Murawa przez nich utrzymywana jest jedną z najlepszych w Polsce a trzeba pamiętać że nie była wymieniana od bodajże 2016 roku. Nie mam nic przeciwko Pyszczy na murawie o którą się nie boję jednak z punktu marketingowego to strzał w kolano żeby na 30sto tysiecznik wchodził 1000 kibiców jak nie
@ItsGrN dlatego napisałem że nie przeszkadza mi że Żubry będą gonić po tej trawie ( ͡º ͜ʖ͡º) ale Wisła czyli Królewski musieli wyrazić zgodę bo to nasza trawa. Problemem jest to, że niby mamy podręcznik licencyjny i on nie powinien dopuszczać do wyższej ligi zespołów bez odpowiedniego zaplecza (zrozumiem tylko wyjątek na czas budowy nowego stadionu). W przypadku Puszczy niestety nie ma co liczyć na rozbudowę obecnego
@trostyt: Gdyby to ode mnie zależało to wolałbym oglądać mecze w Niepołomicach, ale nie ukrywam, że stadion który ma takie długi jak ten na Reymonta też jakoś na siebie musi zarobić, więc gdyby podjęto decyzje na podstawie "obrażenia się" kibiców za to, że ta drużyna nas zatrzymała w I lidze to wyglądało by to jak cyrk.
@trostyt: Polska w pigułce.
Właścicielem stadionu, którego koszt budowy wyniósł podatników 540 mln zł jest miasto, ale właścicielem murawy, która kosztuje pewnie w okolicach 0,5-1 mln zł (położenie całkowicie nowej) jest wynajmujący klub przez co o użytkowanie całego obiektu oraz idących za tym zyskach z tego tytułu miasto musi pytać klub o zgodę :D
Kto do tego dopuścił? Domyślam się, że w Krakowie nikt nie brał pod uwagę, że Wisła może
@ItsGrN przecież te murawę będą wymieniali po igrzyskach europejskich więc o jakim roku 2016 my tu mówimy.

https://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/stadion-wisly-na-99-procent-bedzie-mial-nowa-murawe_49991.html

na koszt organizatora igrzysk.

Milicyjne farfocle dostaną za darmo nowa murawę i jeszcze nie chcą się nią podzielić.

Rozumiem, że w grę wchodzą dodatkowe koszty związane z pielęgnacja trawy narażonej na większą eksploatację niż zazwyczaj, natomiast może mi ktoś wytłumaczy jak to możliwe że na takim San siro czy stadio olimpico w Rzymie od
@Niemamwiedzy a możesz mi wytłumaczyć po co w kałuży wybudowano kaufland dla klubu finansowanego z miejskiej kasy który co tydzień świeci pustkami??
Poza tym nigdzie nie wspomniałem że mam coś przeciwko żubrom na R22 a tylko napisałem dlaczego puszcza musiała uzyskać promesę zarówno od miasta jak i od Wisły.
@trostyt @trostyt

@Niemamwiedzy a możesz mi wytłumaczyć po co w kałuży wybudowano kaufland dla klubu finansowanego z miejskiej kasy który co tydzień świeci pustkami??


Ale co to ma wspólnego z tym że banda przygłupów postanowiła się obrazić na rzeczywistość?

Poza tym nigdzie nie wspomniałem że mam coś przeciwko żubrom na R22 a tylko napisałem dlaczego puszcza musiała uzyskać promesę zarówno od miasta jak i od Wisły.


Ale ja Ci przecież niczego takiego
@Niemamwiedzy czasy GTSu dawno minęły, w czasach komuny każdy klub był resortowy nawet ten z kałuży tylko, że im się trafiła jakaś biedna spółdzielnia spożywcza dlatego drażni mnie mówienie o Wiśle, że to milicyjny klub. Też się nie zgadzam ze stanowiskiem ultrasów, ale to nie oni podejmuja decyzje (na szczęście). Trzeba im jednak oddać zaangażowanie w klub, organizacje dopingu, opraw i kasy która jak każdy kibic wkładają do klubu. Szczególnie w Wiśle
@trostyt

@Niemamwiedzy czasy GTSu dawno minęły, w czasach komuny każdy klub był resortowy nawet ten z kałuży tylko, że im się trafiła jakaś biedna spółdzielnia spożywcza dlatego drażni mnie mówienie o Wiśle, że to milicyjny klub.


Przeszłości nie ma się co wypierać. Tak jak wisla jest klubem milicyjnym tak Legia wojskowym.
Może warto przestać być płatkiem śniegu i zaakceptować przeszłość klubu taką jaką ona była?

też się nie zgadzam ze stanowiskiem ultrasów,
@Niemamwiedzy trochę ci się wszystko miesza bo nie nieciecza ma grać na stadionie Wisły tylko niepołomice.
Wisła była milicyjnym klubem a nie wojskowym.
Porównanie stadionu miejskiego do prywatnego mieszkania to niezły odjazd.
Kibice w TV dają to że trybuny nie świecą pustkami i nie słyszysz co chwilę ku...w z boiska. Poza tym to mój argument nie ultrasów.
Naucz się czytać ze zrozumieniem bo już kilka razy pisałem że nie zgadzam się z
@trostyt

@Niemamwiedzy trochę ci się wszystko miesza bo nie nieciecza ma grać na stadionie Wisły tylko niepołomice.


Widać jak bardzo jestem związany emocjonalnie z klubami z Niepołomic czy tam Niecieczy.

Wisła była milicyjnym klubem a nie wojskowym.


w którym miejscu napisałem że wisla to klub wojskowy?

Porównanie stadionu miejskiego do prywatnego mieszkania to niezły odjazd.


Tak jak oświadczenie kiboli Wisły.

Kibice w TV dają to że trybuny nie świecą pustkami i nie
@Niemamwiedzy: na San Siro jak i na wielu innych stadionach z lig zagranicznych jest położona murawa która składa się z trawy i włókien syntetycznych.
Jak podpowiada Google koszt jej położenia w Sheffield wynosił 1 mln £ w 2015 roku.

Koszt wymiany murawy w Polsce to np. 800 tys. Wrocław 2021