Wpis z mikrobloga

Jako entuzjasta lingwistyki i nauki języków obcych ciekawie ogląda się filmy dochtóra. Właśnie obejrzałem sobie zapis jego lajwa o Kopenhadze, już pomijając jego drewniany szwedzki akcent porównywalny do Janusza z getta pod Malmoe to jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Otóż niehabilitowany nie potrafi zrobić nawet researchu polegającego na wpisaniu jednego słowa w translator, około 11:30 Pietras pokazuje obrazek na którym napisane jest "Med lov skal man land bygge", poliglota z Poznania nie potrafi tego przetłumaczyć i próbuje z głowy wymyślić jakieś tłumaczenie na podstawie szwedzkiego, oczywiście nie udało mu się to. Później ponownie wyświetlił jakiś obrazek z napisem po duńsku, tym razem nawet nie próbował tego przetłumaczyć. Po obejrzeniu tego pamiętnika z wakacji zorientowałem się jak mało przygotowania niehabilitowany wkłada w te filmy, on po prostu siada w tej melinie przed tymi hełmami, odpala strumyk i coś tam gada, raz z sensem, częściej jednak bez, zero przygotowania, zero researchu. Te wszystkie jego materiały to jest jakaś bezwartościowa gadanina od rzeczy. Mógł jednak zostać przy tych klockach Lego, na lepsze by mu to wyszło. #napierala
  • 10
  • Odpowiedz
  • 2
@matluck: Niestety obawiam się że mój francuski nie jest na tyle dobry by wyciągnąć z jego analizy jakąś wartość komediową ale dzięki, spróbuję zobaczyć co tam nasz frankofil zanalizował
  • Odpowiedz
@Kociewiak: powtarzam jak mantrę: wydumania Pietszaka są ważniejsze od suchych faktów. Jakby nie Złota Matula to by nigdy ten człowiek nie uzyskał stopnia naukowego większego niż mgr.
Pierre Marques Napieralin nadawałby się bardziej na jakiegoś guru małej sekty szurów. W zasadzie taką ma w tym okadrowanym świecie który stworzył w komentarzach na youtube składającym się głównie z szurów z patronite xD
  • Odpowiedz
@Kociewiak: Napierała tak na prawdę nie prowadzi poważnego kanału chociaż za taki pewnie go uważa, może powinien mieć jakiś drugi na te języki albo przebieranki. On prowadzi pamiętnik, vloga xD, naet jak skończą mu sponsorzy wpłacać to uzależnienie od wstawiania filmików z opinia wygra. Co w danej chwili go interesuje, to tam trafia. Czasem to będzie nauka języka, innym razem patostream, innym razem rozmowa albo przebieranka. Ten jego vlog, to zapis
  • Odpowiedz
  • 2
@mateussz7: Szczerze, gdyby nie narzekał na tych Bartosiaków, Zychowiczów i tak dalej a byłby to taki śmieszny kanalik hobbystyczny i nie zachowywałby się jak wielki autorytet historyczny to nawet by mi się to podobało, a tak to nic tylko ubolewać nad losem upadłego naukowca
  • Odpowiedz
On ogolnie zna sie na wszystkim, czyli na niczym.

Kiedys pierdzielil w jednym z filmikow, ze Trump nie ma amerykanskiego akcentu tylko bardziej Queen's English xd Probowalem wyprowadzic go z bledu w sekcji komentarzy, ale ten dalej przy swoim xd
  • Odpowiedz