Wpis z mikrobloga

w treści regulaminu #komputronik jest taki zapis

Możliwość zwrotu Produktu, niezależnie od jego przyczyny, uzależniona jest każdorazowo od decyzji Komputronik, podjętej po uprzedniej weryfikacji Produktu.


Przy zakupie laptopa, jak przyjdzie mi do domu i stwierdzę, że jednak nie i będę chciał go zwrócić to muszę liczyć na pozytywną decyzję komputronika? Zakup byłby na firmę, ale wyczytałem, że nawet w takim przypadku mam 14 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczy, a tu mają takie coś.
Już nawet nie mówię o tym:

Komputronik zastrzega sobie prawo do obciążenia Odbiorcy kosztami [Opłata transakcyjna] związanymi z obsługą zwrotu, w wysokości 4 % wartości netto każdego zwracanego produktu , nie mniej niż 50,- PLN netto (pięćdziesiąt złotych netto).

154zł za zwrot by wyszło XD

Pytam, bo mają w ofercie #laptop w lepszej specyfikacji i cenie niż konkurencja #xkom, ale jak czytam takie dyrdymały to aż się odechciewa coś mieć z nimi wspólnego
#firma #zakup #prawo #laptopy
  • 3
  • Odpowiedz
@Nights:

Ja dlatego jednak zawsze zostaję przy x-kom jak w grę wchodzą droższe zakupy. Tam z tego co pamiętam możesz zwracać niezależnie od formy zakupu. No ale jak cena jest dużo lepsza gdzie indziej to wiadomo, głupotą jest nie skorzystać, pytanie o ile lepsza, bo jak kupujesz coś za 4000 zł to czasami ta stówka różnicy nie jest aż taka kosmiczna.

No i warto się z nimi potargować, ja czasami normalnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Murasame: https://www.x-kom.pl/p/1085206-notebook-laptop-156-hp-envy-15-x360-i5-1240p-32gb-960-win11-black.html#Specyfikacja
https://www.komputronik.pl/product/809455/hp-envy-x360-core-i5-1240p-15-6-fhd-oled-touch-32gb-1tb-w11h-czarna.html?fbclid=IwAR0auO2bj4AeGWximbY-r8nuyPueJowfpSIh_PHb8SXERPnvBC4FKjYjQX0

Laptop od komputronika ma oleda i jest tańszy w tej samej specyfikacji. No ale różnica to tylko dwie stówki, a gwarancja nie jest od hpka, tylko od sprzedawcy w obu przypadkach, więc chyba jednak zostanie ten LED w xkomie xd

A co do targowania się z xkomem o cenę.. w życiu bym na to nie wpadł xD
  • Odpowiedz