Wpis z mikrobloga

#netflix #netflixrodzina
Opcja podróżuje na dłuższą metę nie działa na aplikacjach TV. Co ciekawe przez aplikację w telefonie lub przez przeglądarkę wszytko działa. Sprawdziłem przesłanie strumieniowe z aplikacji na telefonie prosto na telewizor ale załącza się aplikacja netflix i od razu ekran o gospodarstwie domowym Blabla. Fajnej, że można korzystać z przeglądarki i tego nie zablokują ale jak odblokować android TV gdy pula kodów została wyczerpana.
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@tldr: no to lipa kupować Chromecast jak ma się oficjalny klawisz na pilocie z Philipsa do oglądania Netflixa, niech płoną w piekle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kaolin28: TV tez ma przeglądarkę internetową może uda się korzystać z usługi poprzez zalogowanie się do niej poprzez przeglądarkę internetową w TV. A tak na marginesie zna ktoś usługę VPN z możliwością wykupienia stałego adresu IP, spotkałem się tylko z zagranicznymi stałymi adresami ip.
  • Odpowiedz
@pionek2: Tak się zastanawiałem nad obchodzeniem zabezpieczeń Netflixa, oczywiście da się ale problem może pojawić się po stronie klientów. Nie każdy będzie ogarniał zabawy z VPN, tunelowaniem. Podejrzewam że zdecydowana większość będzie wolała dopłacić tą dychę więcej bo to będzie dla nich prostsze.
  • Odpowiedz
@pionek2: Mam tak dalszego kumpla zrobionego. U siebie mam VPN serwer.
Jemu wysłałem jak zrobić tunelowanie na Adroida.
Raz na 2 tygodnie odpala w Androidzie appkę będąc na tunelu VPN - potwierdza, że "ja"[telefon] jestem u siebie w gospodarstwie.
Potem odpala appkę na swojej sieci domowej - potwierdza, że "ja"[telefon] jestem u niego w domu.
Blokada na TV zdjęła się sama następnego dnia. A miał już komunikat o wykorzystaniu kuponów na
  • Odpowiedz
@jack_: Kilka pytań mam:
Orientujesz się jak to wygląda jeśli "głowa rodziny" na zmienne IP, czy algorytmy nietflixa nie świrują?
Rozumiem ze serwer VPN należny mieć w DMZ lub z przekierowanymi portami? No chyba ze router jest wypasiony i serwer VPN ma w sobie.
  • Odpowiedz
@pionek2: https://draytek.pl/produkt/seria-vigor-2135/
2xVPN w routerze

Jeśli Gospodarstwo ma zmienne IP to faktycznie może być to problem dla telewizora.
Zwróć uwagę, że appka na telefon zawsze działa - telefon z natury jest przenośny i nie mogą ci zabronić
oglądania bo lecisz przez LTE, gdzie co chwilę masz zmienne IP.
Jeśli będą problemy to atakować support - sporo ludzi ma przecież LTE np. z Polsatu i zmienne IP

Wcześniejszym dobry modelem był Draytek
  • Odpowiedz
@Kaolin28 Właśnie odpaliłem Netflix na TV przez opcje podróżuje i wpisanie kodu. Z czym jest problem, po jakiś czasie nie da się już drugi raz użyć opcji podrozuje? Działa mi to na razie z dwa tygodnie bez problemu.
  • Odpowiedz