Wpis z mikrobloga

  • 23
@angelofdeath007: Mówię Ci - różne są!

To wyjęte z kontekstu!

Jesteś w wieku przed kręceniem wora - tak podejrzewam. Powodzenia!

Kręcili Ci wora? Jeszcze nie? Memcen za jaja złapie Cię!
  • Odpowiedz
@angelofdeath007: obowiązkowe szkolenie które ma przygotować Ciebie do bycia mięsem armatnim. Czyli masz stracić czas, iść na jakąś komisje która oceni czy się nadajesz, a potem masz się szkolić.
  • Odpowiedz
@wyqop: To źle podejrzewasz że jestem w wieku przed mitycznym kręceniem wora, a fala to się ostała tylko w głowach dziadków. Ale ty widzę że na pewno, pójdziesz na 14 dni, zmężniejesz, czegoś się nauczysz będzie dobrze :)
@Pepperek obowiązkowe szkolenie które da ci jakiekolwiek podstawy np. obsługi broni, pierwszej pomocy na polu walki, itp. Nie uczyni z Ciebie rambo ale jakby ta rosja którą tak straszycie na wykopie zaatakuje nas
  • Odpowiedz
@Pepperek: jak Ci ruscy wjadą a profesjonalne wojsko nie da rady, to dużo lepiej żeby na okupowanych terenach zastali cywilów po przeszkoleniu wojskowym niż ludzi, którzy nie potrafią nawet załadować magazynka. Podobnie jest z ilością bronii na mieszkańca, Szwajcaria zachowała status państwa neurtalnego podczas każdej wojny i największych rozpiździeli w Europie między innymi przez współczynnikowi liczby bronii na mieszkańca(który potrafił jej użyć), który był trzecim największym wynikiem na świcie. Nawet śmiejąc
  • Odpowiedz
  • 2
@ba312: Dla mnie jako wolnościowca nie ma to znaczenia.

Nie chcę być zmuszany przez państwo do uczestniczeniu w wojnie.

Sprywatyzujmy armię - wolny rynek sprawi, że żołnierzy nie zabraknie.
Idąc loginą szura Mentzena.

Tylko nie prywatyzujmy Orlenu - tego nie wolno!
Ochronę zdrowia tak!

Natomiast zmuśmy ubezpieczalnie do maksymalnych stawek za ubezpieczenie!

Ten człowiek to pajac.
  • Odpowiedz
@wyqop: jest zasadnicza różnica pomiędzy dobrowolnym a przymusowym szkoleniem. O jakiej prywatyzacji armii piszesz? Akurat również jestem przeciwko prywatyzacji spółek strategicznych.
  • Odpowiedz
  • 1
Podałem przykład - skoro prywatyzacja ochrony zdrowia ma ją naprawić przez zwiększenie konkurencyjności to dalszego nie sprywatyzować armii?

Wydaje się to być świetny pomysł :)
  • Odpowiedz