Wpis z mikrobloga

@Zapaczony szkoda że ładowarka która takie coś obsługuje kosztuje 20tys a producenci aut obawiają się zwiększonego zużycia baterii i dlatego tego nie udostępniają
  • Odpowiedz
@zibizz1: coś takiego chodzi mi po głowie, tzn. elektryk jako bateria dla domu. Cena ładowarki szokuje, ale samodzielny magazyn energii raczej tańszy nie będzie...
  • Odpowiedz
  • 1
@zibizz1: dlatego zamiast Seata albo VW, które na dzień dzisiejszy są kompatybilne z tym boksem, lepiej jest kupić Kie EV6 lub Hyundaia Ioniqa z gotowym wyjściem i adapterem na 230V i 3,7 kWh ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kuncfot: Moim zdaniem nadal nie ma sensu pod względem finansowym zupełnie. Ja mam taki plan:
- PV do 10kWp (mam na starych zasadach 80%)
- Wiatr 3-10kW (w planach, ale nadal nieopłacalny zbytnio więc jeśli stanie przed 2035 to będzie to fanaberia)
- 2 elektryki do ładowania na zmiane z nadywżek bo zazwyczaj jeden najczesciej stoi pod domem
- jak nie ma zasilania to agregat, ok 10 litrów na rok

Jednego
  • Odpowiedz
Wiatr 3-10kW


@zibizz1: mieszkasz w górach albo nad samym morzem? Bo inaczej to zapomnij w warunkach domowych.

Jedna faza 3,7kWh to do chatki w wakacje sobie możesz podłaczyć jedynie


@zibizz1: nie kWh a kW a to już pozwala normalnie żyć pomijając wysoce energetycznochłone urządzenia typu płyta grzejna, grzałki czy pompa.
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: Mieszkam na górce, czasem nie wieje pare dni, a czasem wieje pare dni. Ten adapter z KIA nie nadaje sie zbey podłaczyć pod dom(pompa ciepła 3 fazy, płyta indukcyjna 3 fazy), 2 x wiecej mocy i 3 fazy by juz wystarczyło
  • Odpowiedz
  • 1
Wiatr 3-10kW


@zibizz1: ostatnio wyświetliło mi się to ogłoszenie na marketplace na FB. Wydaje mi się, że to jest tanio, ale nie znam się - oceniam tylko po przeglądaniu podobnych ofert. Może akurat coś dla Ciebie?

https://www.facebook.com/marketplace/item/1485988805551635

5-letni 10 kW z inwerterem itd. za 29 tys pln (zapewne do lekkiej negocjacji, w Danii przeważnie nie ma z tym problemów) + transport do PL

Znalazłem też coś tańszego (10k pln) za 2
  • Odpowiedz
Mieszkam na górce, czasem nie wieje pare dni, a czasem wieje pare dni.


@zibizz1: to nie ma nic do rzeczy 10kW wiatrak wystartuje przy 4m/s i da jakeś 100W, aby osiągnął wartość nominalną potrzeba, jak dobrze pamiętam, 12m/s (~43km/h). Na równinach w Polsce, miedzy morzem a górami, wartość ta jest na wysokościach osiągalnych w warunkach domowych nieosiągalna.

Ten adapter z KIA nie nadaje sie zbey podłaczyć pod dom(pompa ciepła 3 fazy,
  • Odpowiedz
@abraca: no pisałem, do chatki na wakacje można se podłączyć. Do normalnego domu sie nie nadaje, chyba że ktoś będzie biegał z przedłużaczami jak na filmiku. Wole agregat, odpalam i spokój az ktoś sie nie zapomni i nie zacznie jednoczęsnie używac kuchenki, piekartnika, mikrofalówki i jeszcze czajnik ruszy. 2-3 razy w roku na pare godzin wystarczające
  • Odpowiedz
  • 0
panele + agregat i na ta chwile nic więcej mi nie potrzeba. może w przyszłości jakiś magazyn jak ceny staną się bardziej realne.
  • Odpowiedz