Wpis z mikrobloga

Cześć, powoli zabieram się do wymiany komputera, żeby nie wydawać od razu x pieniędzy pomyślałem nad stopniową wymiana części ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i teraz zaczynają się schody, mam procesor amd 5 3600, 16 ramu noi gtxa 970 (xD) i chce zacząć na początku od wymiany samej karty graficznej. I pytanie czy to ma prawo działać wsadzając do takiego komputera AMD Radeon RX 7900 XTX 24 GB / 4070ti? procesor/płytę wymieniłbym pewnie najwcześniej za miesiąc, to ze bottleneck będzie spory, ale ogólnie gry powinny działać sprawniej czy się mylę?
a i zasilacz na spokojnie uciągnie bo kupiłem mocniejszy na zapas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#komputery #pcmasterrace #pc
  • 8
  • Odpowiedz
@YKR23 będzie śmigać, tylko upewnij się że zasilacz masz wystarczający. Ja bym brał drużynę czerwoną.
ps. weź też pod uwagę rozmiar tych kart (2x większe niż 970) - czy zmieścisz do obudowy
  • Odpowiedz
W sumie to wystarczy wrzucić 5800X3D i dołożyć ramu do 32 GB i masz fajny sprzęt


@Ademu: zależy jaka płyta główna. Do najtańszych biurowych ten procek to nieporozumienie.
  • Odpowiedz
  • 1
@gomjeden: plyta to MSI B450 GAMING
@Ademu ogólnie celuje w ddr5 32gb, i I5-13600K może i7 lub cos od amd zobacze co bedzie na promocji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pprowicz obudowa to pure base 500 wiec powinna wejść
  • Odpowiedz
@YKR23: z 7900xtx który ma 24gb vramu to raczej nie musisz się spieszyć z dokładaniem 16gb ram do kompa. Zmień kartę i tyle, jak coś będzie nie tak to zmienisz CPU i dołożysz ram. Raczej na tym podejściu nie stracisz bo 5600 i ram ddr4 będą tylko tanieć.
  • Odpowiedz