Wpis z mikrobloga

#ebook #ebooki #czytniki mam od kilku lat #kindle obecnie to Kindle 10 ale tak się zastanawiam czy by nie zmienić, nie wiem dlaczego chyba tak poprostu. Co byście polecili? podświetlanie, ubc-c, bateria (uwielbiam za to kindla)
Co ważne czytam "zwykłe" książki bez obrazków itp....
  • 18
  • Odpowiedz
#ebook #ebooki #czytniki mam od kilku lat #kindle obecnie to Kindle 10 ale tak się zastanawiam czy by nie zmienić, nie wiem dlaczego chyba tak poprostu. Co byście polecili? podświetlanie, ubc-c, bateria (uwielbiam za to kindla)

Co ważne czytam "zwykłe" książki bez obrazków itp....


@czuczer: nie zmieniałbym na razie, chyba że chcesz iść w coś wyżej klasy typu:
- zmiana bary podświetlenia
- fizyczne przyciski
- asymetryczny czytnik
- duży ekran
  • Odpowiedz
@czuczer: najlepiej jakbyś miał dostęp do jakiegoś czytnika i porównał sobie na żywo czy warto. Bo ogólnie czytniki między sobą różnią się głównie pierdołami typu rozdzielczość ekranu, wielkość ekranu itp.

Ja się przesiadłem kiedyś z PW4 na kobo formę i mi jakąś tam różnicę to zrobiło bo np przyciski fizyczne do przełączania stron są bardzo wygodne jak dla mnie. Ale to nie był jakiś wielki gamechanger.
  • Odpowiedz
@masterix myślałem o czymś innym od K10 i ogólnie Kindla. tylko czy coś to faktycznie to zmieni,.chyba tylko więcej formatów?


@czuczer: zależy jak używasz kindla. Dla mnie np lepsze od kindla jest kobo ze względu na pocket (który niestety może zostać wywalony z czytników :/) jak i dostępu do firmware gdzie ludzie sobie zmieniają w czytniku jakieś #!$%@? które im się nie podobają a co na kindle byłoby niemożliwe.

Ale kobo
  • Odpowiedz
@czuczer: to kobo nie ma wysyłki ksiażki po mailach oraz z tego co wiem nie ma legimi - chybam, że coś się zmieniło bo niedawno kobo weszło do Polski.

To mogą być wady, mi osobiście to nie przeszkadza bo nie korzystam. Z tego co widze na swoim kobo mogę synchronizować ksiązki przez dropbox ale też z tego nie korzystałem, bo wszystko sobie synchronizuję po ssh XD
  • Odpowiedz