Wpis z mikrobloga

Deana Thomasa ( ͡° ͜ʖ ͡°), spali razem w dormitorium


@Tetrachloroizoftalonitryl: wydaje mi się, że w książkach nigdy nie było wspomniane, że jest czarny, aczkolwiek jak zrobili go takim w filmie, to nikogo to nie obchodziło, bo nie było jakiegoś twardego kanonu tej postaci.
Kanonicznie-książkowo czarni byli np. Angelina Johnson, Lee Jordan i Kingsley.

Ale jak zaczęli na siłę udawać, że tak naprawdę Hermiona nigdy nie była
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: W książkach piękne jest to że jeżeli nie jest konkretnie napisane to można sobie to wyobrazić.
Ponieważ gdy czytałem książki o HP w czasach i miejscu gdzie społeczeństwo było homogeniczne a jedynym czarnoskórym był lekarz w szpitalu to postaci wyobrażałem sobie tak jak widzę ludzi na ulicy.
Niewiele postaci wyobrażałem sobie jako czarnoskórych, chyba że ich inne cechy - duże dłonie, kręcone afro, ciemne oczy nadawały mi wyobrażenia że jednak
  • Odpowiedz
@maxer1892: Czasem mam ochotę napisać jakąś książkę czy coś w tym stylu, która byłaby bestsellerem tylko po to, żeby na zarzuty o brak Murzynów i gejów odpowiedzieć, że oni w mojej książce są, wręcz wśród głównych bohaterów, ale nie powiem kto konkretnie. A na pytanie dlaczego odpowiedziałbym, że uważam osoby o innym kolorze skóry i orientacji za normalnych członków społeczności, więc nie odczuwałem potrzeby, żeby specjalnie ich opisywać i to Pan/Pani
  • Odpowiedz
@RudyZibi: lekarz-murzyn, z takiego kontynentu który nazywa się Afryką, czego nie rozumiesz?
Jak byłem dzieckiem nawet mnie badał, nieśmiało zapytałem czy widział słonie po czym odpowiedział mi że w jego rodzinnym kraju słonie nie żyją.
  • Odpowiedz
@RudyZibi: Wielu tu przybywa nabyć tu wykształcenie i doświadczenie, a potem zmykają dalej. Mało który z nich się tu osiedla.
Tak jak te 20 lat temu nie stanowił dla mnie problemu tak i teraz lekarz afrykańczyk nie przeszkadza mi o ile zna się na swoim fachu - a to kryterium którym obejmuje także polskich lekarzy.
A taką ciekawostką się pochwalę:
Poznałem kiedyś murzyna który 6 lat studiował kierunek lekarski w Moskwie
  • Odpowiedz
@ciachostko: And Clarence' parents have a real good marriage
This guy don't wanna battle, he's shook
'Cause ain't no such things as halfway crooks ( ͡° ͡°)
  • Odpowiedz