Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy da się żyć z partnerem, który ma autyzm?

Niedawno zdałam sobie sprawę, że mój partner ma autyzm i to tłumaczy jego dziwne / chamskie zachowania. Ale ja nie jestem pewna czy chce to znosić. Czy terapia mogłaby pomóc? Ogólnie jest dobrym człowiekiem, opiekuje się mną jak tego potrzebuje ale już wiele razy mi sprawił przykrość swoim zachowaniem bo on nie ogarnia norm społecznych i granic. Często jest mi wstyd za niego przy znajomych bo powie coś głupiego, albo pójdę z nim na miasto to pójdzie w brudnych dresach, bo jemu to obojętnie, ważne że wygodnie. Spytam czy mam ładne paznokcie jak je pomaluje, to stwierdzi że nie wie, jemu to obojętne, nie zna się, a tak w ogóle to ma kłamać że mu się podobają? Spytam jak mu minął dzień, opowie o swoim i tyle, nie zapyta jak mi minął. Głupoty ale się to zbiera, mam wrażenie że on w ogóle nie ma empatii w codziennych sprawach. Czy ktoś z Was żyje już długo z partnerem z autyzmem i może mi powiedzieć jak to wygląda na dłuższą metę? My jesteśmy razem już ponad 1,5 roku ale już mi ciężko.
#zwiazki #autyzm #niebieskiepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy da się żyć z partnerem z autyzmem

  • Tak ale ciężko 31.7% (39)
  • Tak, bez problemu 26.0% (32)
  • Nie, rozstaliśmy się 35.0% (43)
  • Tak ale potrzebowaliśmy terapii, bez tego nie 7.3% (9)

Oddanych głosów: 123

  • 27
  • Odpowiedz
  • 30
@aarahon: typiara chce wyslac goscia na terapie stawiajac diagnoze, ze ma autyzm, bo nie podnieca go jej nowy kolor na paznokciach, cos wiecej trzeba tlumaczyc ?
  • Odpowiedz
Masz jakies problemy z czytaniem ze zrozumieniem?


@Zulf: nie, nie mam. Tam jest napisane "Czy terapia mogla by pomoc" a nie "Czy terapia mogłaby mu pomóc". Nie ma wskazania że ona chce go wysłać na terapie a to sprawia że albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem albo kłamiesz.
  • Odpowiedz
Spytam czy mam ładne paznokcie jak je pomaluje, to stwierdzi że nie wie, jemu to obojętn


@mirko_anonim: Z tego co mówisz, to ty potrzebujesz terapii, a nie on. Pytać o kolor paznokci swojego partnera? Serio? Żaden facet poza gejem ci ich szczerze nie skomplementuje, a chyba nie oczekujesz od partnera, że będzie kłamać, żeby ci poprawić nastrój?
  • Odpowiedz
Żaden facet poza gejem ci ich szczerze nie skomplementuje, a chyba nie oczekujesz od partnera, że będzie kłamać, żeby ci poprawić nastrój?


@lavinka: wtf? Wg ciebie tylko partnerzy w homoseksualnych związkach się nawzajem komplementują?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Szkoda Twojego życia. Jeśli chcesz tkwić w związku, w którym druga strona nie będzie w stanie zapewnić Ci emocjonalnego zrozumienia, to droga wolna. Pamiętaj jednak, że życie masz tylko jedno, a facetów, którzy nie mają zaburzeń rozwojowych jest więcej od tych, którzy je mają. Znajdziesz jeszcze normalnego. Powodzenia.
  • Odpowiedz