Wpis z mikrobloga

#gotowanie #pytanie #gotujzwykopem
Siemson bo sie kłócę znaczy w sumie nie kłócę tylko nie zbyt ogarniam o co chodzi XD
Kupuje sobie kukurydze w sklepie a akurat ziomka spotkałem i potem tak idziemy i mowie że no 10 minut i ugotowana, a on do mnie że jak dziesięć minut kukurydze gotować, ja że normalnie, gotujesz z małym dodatkiem mleka jest mięciutka, potem dajesz na patelnie podsmażasz z przyprawą ze słodkiej papryki, i podajesz lekko opruszoną pietruszkką albo w sumie jakimkolwiek zielem, tak tylko dla prezentacji bo wiadomo jestem szef #!$%@? a nie jakaś niewiadomo jaka niemota co wode przypala robiąc pożar w kuchni, no a on do mnie że jak #!$%@? 10 minut co ty chłopie ćpasz moja matka zawsze gotowała kokorydze pół dnia
JAK PÓŁ DNIA
no normalnie jak np zaczynała rano to tak do 15-16 sie gotowała, zawsze jakieś 5 6 godzin normalnie, ja do niego chyba że nieszczepiony jest on jak i jego matka że jak kurła tyle czasu gotować kilka kolb kukurydzy, a on że nei wie że sie zapyta bo nie ogarnia i że mu rozwaliłem system że ja gotuje kukurydze w 10 minut XD

i moje pytanie jest CO CHVJ TU CHODZI WŁAŚCIWIE, on mnie wkręca, czy ja jestem jakis dziwny ze mi to 10 minut zchodzi czy jego matka jakaś przećpana że 6 godzin w garze kukurydze trzyma? XD iu co o ona wody dolewa czy ki #!$%@??!??! jakiś technik masterczef tutaj na sali? XD
  • 6
@LesnyDeszcz-orginal: świetna jest. na dwie kolby dajesz jeszcze pół łyżki solu i jak chcesz to troszke cukru żeby podkręcić smak, a masło jakieś dobre nie żadną delme. mleka dajesz może ze 2 łyżki czy coś nie wiem zawsze na oko wlewam, dzięki mleku jest delikatniejsza.