Wpis z mikrobloga

Wróciłem w końcu po x latach do czytania książek i zastanawiam się nad czytnikiem ebook i pomyślałem, że w sumie fajnie też czytałoby się na czytniku mangi. Polecacie #kindle papierbiały? Amazon prime day się zbliża. Czy może powinienem celować w coś większego? Jeżeli tak, to może znacie jakiś fajny model?
#manga #anime #czytniki
  • 7
@Sunkrest: próbowałem na 6" i jest to dla mnie za małe. Mam Onyxa na androidzie i czytnik nie czyści ekranu idealnie przy przewracaniu stron, co jest irytujące (w wypadku czytania mang, w wypadku książek jest ok). Osobiście wolę czytać na moim tablecie z ekranem 9" 1600x 2560px.
@Sunkrest: Kupiłem 8 lat temu używanego Kindla 3, jeszcze takiego z przyciskami. Przeczytałem ponad 100 książek, działa do dzisiaj jak nówka sztuka. Korzystałem przez chwilę też z Kindla z ekranem dotykowym, ale wolę chyba analogowe, klasyczne przyciski.
@Sunkrest: jak do mangi to kup tablet. Ja od ponad roku czytam wyłącznie na tablecie zarówno książki jak i komiksy, a paperwhite wydałem po rodzinie. I do czytników rączej prędko nie wrócę.
Natychmiastowy dostęp do wszystkiego online w aplikacjach, bez zabaw ze ściganiem i konwertowaniem na komputerze, żeby wrzucić na czytnik.
@Sunkrest Weź tablet. Czytniki są dobre do książek. Tablet będzie spoko opcją także do książek, tylko musisz zmniejszyć jasność i kontrast. Ja tak czytałem przez jakiś czas i nie miałem problemu z oczami.
@Sunkrest: ja wolę tablet. Do komiksów i mang to zdecydowanie, a powiem szczerze mimo używania przez lata kindle nie widzę jakiejś ogromnej różnicy jak czytam na tablecie a właśnie na czytniku. Wiadomo że może troszeczkę lepiej jest na czytniku ale nie na tyle żeby to była deklasacja. Do tego wszystkie te legimi i empiki premium na kindle albo nie działają albo się trzeba z tym męczyć, a do tego tablet ma