Wpis z mikrobloga

@brakloginuf: no właśnie nie. Mierzył napięcie i daje mi to duże zamieszanie bo wszędzie piszą że mierzyć szeregowo (tak jak na obrazku który jest w 1 moim wpisie) nie można bo zepsuje się miernik a tu koleś na luzaka mierzy szeregowo i mam WTF w głowie
@massejferguson:
Mnie uczono na studiach, że miernik napięcia jest jednym z najbezpieczniejszych przyrządów pomiarowych. Ogólnie idealny miernik napięcia ma nieskończoną duża rezystancję wewnętrzną więc podłączenie go szeregowo w układ jest złe (bo można ograniczyć przepływ prądu, bardzo duża rezystancja miernika, bardzo mały prąd przepływa przez miernik).

Zaś miernik natężenia prądu posiadać powinien nieskończenie małą rezystancję wewnętrzną (żeby jak najmniej wpływać na wynik, chodzi o brak spadku napięcia na amperomierzu). Więc podłączenie
WebsterBolek - @massejferguson: 
Mnie uczono na studiach, że miernik napięcia jest je...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
na tym rysunku miernik jest podłączony równolegle


@Jarek_P: nie rozumiem. Jak podłaczony równolegle jak szeregowo. równolegle to by było że kabelki są połaczone i mierzymy w 2 róznych punkach tego podłaczenia. Na tym obrazku przedstawiam połączenie równolegle bo na tym pierwszym obrazku w 1 poście woltomierz(multimetr) jest połączony szeregowo. A przynajmniej ja to tak rozumiem
massejferguson - >na tym rysunku miernik jest podłączony równolegle

@Jarek_P: nie ro...

źródło: 16890163808488739295308274369383

Pobierz
nie rozumiem


@massejferguson: ewidentnie nie rozumiesz. Poczytaj o połączeniu szeregowym i równoległym, ja dopowiem, że w takim układzie, gdy masz tylko baterię i woltomierz, nie da się tego połączyć inaczej, niż równolegle.
Poczytaj o połączeniu szeregowym i równoległym


@Jarek_P: no właśnie czytałem i nic mi się nie zgadza :(

gdy masz tylko baterię i woltomierz, nie da się tego połączyć inaczej, niż równolegle


@Jarek_P: jak połaczysz kabelkami + i - i wtedy połaczysz do tego woltomierz tak jak w drugim moim obrazku to wtedy będzie połączenie rownoległe. Przynajmniej ja to tak rozumiem :|