Wpis z mikrobloga

mircy pomuszcie, planuje wymienic karoryfer jak na zdjęciu. Dostalem parametry : moc cieplna 500, parametry instalacji 60/80 C, maksymalne cisnienie robocze 1,0 Mpa, rozstaw rurek 50cm. Szukalem w leroju i kastoramie na stronie ale mi nic nie znajdywalo help #remontujzwykopem #remont
dzihau - mircy pomuszcie, planuje wymienic karoryfer jak na zdjęciu. Dostalem paramet...

źródło: karoryfer

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@dzihau: a próbowałeś zapytać kogoś w leroyu? wbrew pozorom niektórzy ludzie na tych działach wiedzą niż wykopki które są ekspertami od szczepionek, albo od batyskafów, albo od wojny na odległość
  • Odpowiedz
  • 0
@Evert: pytalem ale w castoramie ale chlop mi pokazal jakis grzejnik na cala wysokosc sciany a to chyba cos nie tak bo jest bo za duzy wiec im tez tak do konca nie wierze
  • Odpowiedz
@dzihau:

hm to by wiele tlumaczylo, zapytam chlopa od remontu czy to ma byc 50 czy 55. dzieki


typowy grzejnik standardowy ma rozstaw 55 a całkowitą wysokość 60. Grzejniki w wielkiej płycie masz rozstaw 50 a całkowita wysokość 55. Zmierz rozstaw między przyłączami i będziesz wiedział co masz.
  • Odpowiedz
@dzihau: Na oko masz taką samą sytuacje co ja, rozstaw gałązek 50 cm, ja u siebie mam coś
takiego
na rozstawie bocznym. Niestety, jako że łazienkę remontowałem w trakcie sezonu grzewczego to po sezonie nie szło za dużo porobić z rurami i hydraulik musiał sztukować co nieco na kolankach.
Edit: znowu obróciło XD
Edit2: Nie widzę co to za głowica na górnej gałązce, ale może niech Ci wymienią na nową, plus
Straszak_pl - @dzihau: Na oko masz taką samą sytuacje co ja, rozstaw gałązek 50 cm, j...

źródło: IMG_20230710_221018

Pobierz
  • Odpowiedz
@dzihau: Jak będziesz wymieniać grzejniki to załuż zawór na odejściu i kup zaślepki na termostat, dzięki temu będziesz mógł ściągnąć grzejnik do malowania.
  • Odpowiedz