Wpis z mikrobloga

#gravel #rowery #kross

Mirki, jeśli przy gravelu wzrost odpowiada dwóm rozmiarom ramy, to która zapewni bardziej komfortową/ wyprostowaną pozycję? Jak zawsze pewnie zależy..: Gdzieś wyczytałem, że mniejsza zapewni bardziej agresywną sylwetkę, natomiast większa - komfortową. Która ramę wybrać dla bardziej rekreacyjnej pozycji? Rower to Kross esker 1.0, a pacjent ma 178 cm.
  • 7
@KotBojowy: Uproszczoną miarą charakterystyki "sportowości" ramy jest stack to reach ratio ale jak kupisz za dużą to będziesz miał lipę bez względu na wartość tego parametru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KotBojowy: żeby nie pisać geometrii to napiszę że wszystko zależy od profilu ramy - też byłem na granicy rozmiarów, nawet Romet w swojej wyszukiwarce rozmiarów podpowiadał że M to będzie bardziej agresywne a L komfortowe i cały #!$%@? z tego wyszedł jak poszedłem przymierzyć L - może i byłem bardziej wyprostowany ale rozciągnięty wzdłuż a nie siedzący wzwyż. Porównaj sobie ramy, ale nie na cyferkach konkretnych rozmiarów tylko ich konstrukcji na
@KotBojowy: okazało się że aspre ma profil sportowy i czy to będzie M czy L to możesz być mniej lub bardziej rozciągnięty nad ramą sportową. Nie wiem jak esker, nie brałem go pod uwagę, ale chcesz mieć turystyka to szukaj w profilu turystycznym, później dobieraj rozmiar, o to mi mniej więcej chodzi.