Wpis z mikrobloga

Kto pamięta rządy PO i zwłaszcza lata 2013-2015, ten nigdy by na ten twór nie głosował. Ludzie mieli serdecznie dość plucia na własny kraj, dzielenia ludzi na "elity" i "plebs", zakłamywania historii i SBckich służb na państwowych stołkach. W tamtych latach był wręcz wielki bum na patriotyzm, który był po prostu skutkiem ubocznym tych rządów.

Tamte czasy jednak wspominam z dużym sentymentem, takie pospolite ruszenie. Zagłosuję na Konfederację i choćby nie wiem jak mnie zawiodła, będzie to lepszy wybór niż partia kłamliwego donalda.

Co ciekawe - nastroje o usunięciu Tuska były porównywalne z dzisiejszymi związanymi z tymi, kryjącymi się pod 8 gwiazdami. Polacy mają pamięć złotej rybki.

#4konserwy #konfederacja #wybory #polityka
  • 89
@Kopyto96:

dzielenia ludzi na "elity" i "plebs", zakłamywania historii i SBckich służb na państwowych stołkach


w jaki sposób odbywało się to dzielenie na "elity" i "plebs", bo ja czegoś takiego nie widziałem?
Zakłamywanie historii? czyli?, też sobie nie przypominam. Wymień chociaż jedną osobę ze służb na państwowych stołkach.

Bo obecnie to mamy prokuratora z czasów stanu wojennego jako sędziego trybunału konstytucyjnego. I komendanta policji który rozwalił pół budynku i włos z
  • 8
Zakłamywanie historii? czyli?, też sobie nie przypominam. Wymień chociaż jedną osobę ze służb na państwowych stołkach.


1. Andrzej Rzepliński, wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z poparcia PO. Pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW.

2. Zbigniew Pawłowicz, senator PO był zarejestrowany w 1977 r. jako tajny współpracownik Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli kontrwywiadu wojska PRL, ps. “Pawlik”

3.Marek Konopka, senator PO został w 1982 r.
@Kopyto96: aha i co do zaklamywamia historii to pamietam tez ze uczylem sie historii, WoS w szkole, ktore byly wzglednie obiektywne i merytoryczne, teraz mamy HiT z ktorego kazdy toczy beke bo narzuca swoja tepa narracje

Co do dzielenia na plebs i SBckich slub to sie zgadzam, ALE PiS polaryzuje jeszcze bardziej, agresywniej i tez ma sporo postkomuny jak nie wiecej (Lewica/PSL tez)
Mam stać się taką miękką fają jak ty? Mam swoje poglądy, idee


@Kopyto96: Przekonanie do posiadania utylitarnej prawdy i racji nie jest dowodem na racjonalność danej idei. Już sam fakt, ze nabierasz się na populizmy świadczy, że nie do końca ogarniasz rzeczywistość. Przewiduje przyszłość, bo juz widziałem ten mechanizm wyparcia, po przegranej konfederacji albo się rozpadną albo zostaną zmarginalizowani, jak osiagną w miarę dobry wynik staną się przystawką PiSu. Koniec końców
@danob99

@Kopyto96:

w jaki sposób odbywało się to dzielenie na "elity" i "plebs", bo ja czegoś takiego nie widziałem?


Wtedy właśnie powstawały te słynne hasełka wyborcze "polska B" "moherowe berety" "zabierz babci dowód".

Ogólnie pchana była retoryka gorszego wschodu i prowincji.

Wtedy urosła propaganda "narodowców", bardzo duży atak na marsz niepodległości, zadymy prowokowane przez policję, wpuszczanie niemieckiej uzbrojonej antify na czas marszu.

Poszła fala emigracji bo było takie bezrobocie - po