Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jako dziesięciolatek zostałem bardzo źle potraktowany przez dentystę. Wyrwała mi zęba na pałę w dodatku raniąc dziąsło co ostro bolało a przynajmniej tak to pamietam i pamiętam że było też tam coś szyte i jakieś leki też później łykałem chyba żeby się zagoiło.
Efekt był taki że unikałem później dentystów przez wiele lat doprowadzając kilka zębów do fatalnego stanu. Przemogłem się dopiero w 2021 mając 29 lat. Dokładniej to tylko dlatego że pojawił się taki ból że pękłem po 3 dniach jak już środki przeciwbólowe nie pomagały i nie miałem wyjścia. Od tego czasu już 3 rok jako tako chodzę i powoli to ogarniam zaległości ale każda wizyta u dentysty kończy się dla mnie zimnym potem, nogami jak z waty i jestem tak blady że sama dentystka pytała czy nie zemdleje i kazała mi usiąść jak już zejdę z fotela. Teraz już wie że tak reaguje i nie mdleje więc jest lepiej ale najlepiej by było się pozbyć tego efektu tylko jak? Próbowałem chyba wszystkiego co przyszło mi na myśl i nic. Nie mam już problemu z pójściem do dentysty itd. ale jak siądę na fotelu to kończy się zawsze jak wyżej. Tą dentystkę mam już zaufaną, do innego nadal miałbym opory pójść.
#dentysta #stomatologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Musisz po prostu zrozumieć, że przez >10 lat się wiele zmieniło w stomatologii, dentyści nie mogą być takimi niedbałymi durniami jak dawniej, bo się ich obsmaruje w necie, a do tego środki zaradcze są teraz lepsze i skuteczniejsze.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował:
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Twoja, reakcja to cos co warto przegadac z ferapeuta, i nie ze, sie nabijam, wraca ci poprostu reakcja na traumatyxzne przezycie. Wiesz gadzi mozg, reakcja walcz, albo uciekaj. Twoj umysl walczy o zycie jakby to sie dzialo teraz. U dentysty wxkoncu wizyty stana sie rzadsze, i napewno bedziesz chidzic regularnie. Mlze to glupoe alexnalepki dzielny pacjent, dla, dzieci saxwlasnie takim trickiem ktory ma, im pomoc sie oswoic z,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Trafiając do właściwego dentysty, który sprawi, że lęk znika. Do tej pory miałam tylko jednego pacjenta, u którego wraz z kolejnymi wizytami nie było dużej poprawy. Z reguły jak przychodzi ktoś z silnym lękiem, to pierwsze kilka wizyt odbywa na hydroksyzynie. Każda wizyta wygląda jak adaptacja dziecka do leczenia stomatologicznego: wszystko pokazuję, tlumaczę, nie robię nic bez zgody pacjenta, pracuje powoli, wyjątkowo delikatnie, daje Pacjentom poczucie kontroli sytuacji. I z
  • Odpowiedz