Wpis z mikrobloga

Znalezisko - Pan Samochodzik - legendarny bohater PRL-owskiego kina (https://wykop.pl/link/7154573/pan-samochodzik-legendarny-bohater-prl-owskiego-kina)

Pana Samochodzika szczególnie chyba przedstawiać nie trzeba. Bohater, którego ochrzczono tym pseudonimem, to Tomasz N.N. Nie znamy jego nazwiska – niektórzy twierdzą, że litery te stanowią skrót od nazwiska i pseudonimu pisarza, który stworzył serię – Zbigniewa Nowickiego-Nienackiego. Inni uważają, że mogą one odwoływać się do łacińskiego skrótu nomen nescio stosowanego w dokumentach sądowych na oznaczenie osoby nieznanej.

[...] Więcej jest w linku znaleziska.

------
Jeśli interesujesz się historią i lubisz konkretne materiały (takie z rzetelną bibliografią i ciekawymi zdjęciami/filmikami), to dodaj odpowiedź “wołaj” pod tym postem — z chęcią zawołamy Cię do naszych znalezisk () #histmag
------
Ten wpis jest fragmentem materiału z portalu Histmag.org. Więcej jest w linku znaleziska.
Fot. Tablica we Fromborku. Miejsca opisane w książce Pan Samochodzik i zagadki Fromborka (1972), MOs810 lic. CC BY-SA 4.0
#historia #ciekawostkihistoryczne #histmag #ciekawostki #mikroreklama #swiatnauki #liganauki #qualitycontent #starszezwoje #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #rozowaihistoria #polska #swiat
Histmag - Znalezisko - Pan Samochodzik - legendarny bohater PRL-owskiego kina (https:...

źródło: Pan_Samochodzik_Frombork

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@Histmag: Jeśli interesujesz się historią i lubisz konkretne materiały (takie z rzetelną bibliografią i ciekawymi zdjęciami/filmikami), to dodaj odpowiedź “wołaj” pod tym postem — z chęcią zawołamy Cię do naszych znalezisk () #histmag
  • Odpowiedz
  • 0
@adeekk1989 tragedia - wczoraj zacząłem oglądać, niestety w połowie dałem sobie spokój. Nasze stare, czarnobiałe filmy biją nowego 'Samochodzika' na głowę. Historia nijaka, film o niczym. Że też im się chciało to kręcić. Ogólnie odnosi się wrażenie, że film zrobiony na siłę.
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: tak o Nienackim, mało tego nawet miejscowych milicjantów chciał ustawiać pod siebie takim #!$%@? był aktywistą, z tego co czytałem to się nie dali, i znaleźli na niego haki związane z finansami. Miejscowi nawet mu łódź utopili. Tak ich gnębił jako ormowiec. #!$%@?ł pies komucha!
  • Odpowiedz
@Bill_Kilgore nie znam sprawy, ale ciekawi mnie czy ktos wie kto mial w tym konflikcie racje. Ja nic nie sugeruje, ale dopuszczam zarowno opcje ze Nienacki to typowy janusz co zawsze musi miec ostatnie zdanie, jak i sytuacje ze czepial sie slusznie bo np na wsi palili plastikiem albo na przyklad wylewali szambo do rowow melioracyjnych.

Ale niezaleznie od opcji - to czlowiek raczej konfliktowy
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: palili plastikiem w latach 60-80tych? Wegiel i koks zasypywano w dołach tyle tego było. Szambo do rowu melioracyjnego? Jescze w latach 90tych w Pl szambo normalnie wylewano na pola uprawne i wszyscy byli zadowoleni. Widzę że nie wiesz nawet o czym piszesz.
Ten dekiel komuch jako społecznik ORMO potrafił stanąć na wiejskiej drodze i #!$%@?ć mandatami kierujących za wszystko, za prędkość też.
  • Odpowiedz