Wpis z mikrobloga

#pkp #kolejedolnoslaskie #podroze #pociagi #zbiorkom #tramwaje

czy tylko ja odczuwam komizm sytuacji z tego, że chcąc pojechać na weekend 160km w dwie strony bilet PKP kosztuje mnie 53,40zł, a paliwo gdybym jechał samochodem wyniesie mnie jedynie dychę drożej? Jeszcze do tego jadę z różową więc zamiast 106,80zł płacimy 64zł. W jaki sposób te ceny mają zachęcić do ekologii i korzystania ze zbiorkomu? Nie dość, że o wiele większy komfort to jeszcze taniej i brak czekania na pociąg/przesiadek. W tramwajach ceny biletów to samo, przegięcie max ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@Wojtas_elo: z dupy porównanie.
Gdyby uber wyniósł cie 10 zł drożej niż PKP to wtedy byłoby dziwnie, tu sam sobie robisz za szofera.
Jasne, niektórzy tak wolą ale inni wolą poczytać książkę lub poprzeglądać portal ze śmiesznymi papieżami.
No i to jest przypadek anegdotyczny. Równie dobrze moge znaleźć ci trasę/taryfę gdzie jazda pociągiem jest tańsza niż jazda samochodem, co ma z tego wynikać?

Tak, pociąg w europie jest drogim i ekskluzywnym
@Karatte: Chcesz chodzić na pociąg? Super! Tylko pewnie masz nogi te same od urodzenia, które niestety po 2-3 pójściach na stację ci się #!$%@?ą więc musisz #!$%@?ć nogi i zamontować tytanowe protezy za 9000 dolarów, do tego buty z aerożelem za 5000zł (dostępne w naszym sklepie internetowym). Przeczytaj też koniecznie poradnik Sebastiana Gałeckiego (niestety niedostępny w PDF ale możesz kupić w sklepie internetowym za 99,99zł) o chodzeniu na stację, bo z
oczywiście, że porównanie nie z dupy, zbiorkom z założenia powinien być tańszy.


@Wojtas_elo: no to musze cie zaszokować - w krajach typu UK przejazd pociągiem z Londynu do Newcastle jest droższy niż autem.
We Francji przejazd z Nantes do Lyonu też gorzej wychodzi pociągiem.
Pociąg jest specyficznym typem zbiorkomu i nigdy ani nigdzie nie był z założenia tańszy.