Wpis z mikrobloga

@Micro-Jet: tak bardzo wygrali wojnę w Korei że jej połowa znajduje się pod kontrola komunistów
w Zatoce Perskiej? że w Iraku? No jak widać, tak samo tam wygrali jak w Afganistanie
Kosowie? Odłączając bezprawnie ten teren od Serbii i do teraz jest tam #!$%@?, tez dobry przykład.
Grenada, aż musiałem sprawdzić w Google. Chwalić się ta wygrana, to chwalić się jakby pijany licealista wygrał z 6latkiem
Fajne przykłady
@Zapomniane_Haslo:
1. wygrali w Korei, bo interweniowali tam W OBRONIE KOREI POŁUDNIOWEJ I WŁAŚNIE TO ŻE ONA ISTNIEJE JEST DOWODEM NA TO ŻE WYGRALI. Północ nie anektowała całego Półwyspu Koreańskiego co było jej celem.
2. Ale ty wiesz, że były dwie wojny w zatoce? Wojna w obronie Kuwejtu (wygrana przez USA) była w latach 90.
Zresztą i ta z 2003 została wg mnie jeśli nie wygrana, to przynajmniej nie przegrana przez
@Micro-Jet: z tej zwycięskiej wojny w Korei, zostały fotki jak stamtąd #!$%@?
Ciężko mówić o wygranych w Zatoce, jak zdestabilizowali tej rejon, co w dodatku powodowało zamachy terrorystyczne na świecie. Ich „wygrana” sprowadzała się do tego, że żyli dobrze, z klanami które faktycznie rządziły w kraju, tzn je przekupiali
No nie ma się czym chwalić, Granada w Google wyświetliła się jako artykuł „najgłupsze wojny”, mimo kolosalnej przewagi, to przewracali się o
@Zapomniane_Haslo: Aha jasne, tak się Amerykanie przewracali o własne nogi, że po paru dobach było po wszystkim Xd
Chłopie, teraz się dowiedziałeś o tamtej wojnie, a już wypowiadasz się w sposób autorytatywny o tym starciu.
Jak już ci mówiłem, celem interwencji USA w Korei było obronienie Korei Południowej i to się im udało w 100%, te twoje "s p i e rdalanie" to amerykański odwrót z północy po chińskiej interwencji, która
Grenada, aż dziwne że o tym nie powstał serial

POBIERZ


@Zapomniane_Haslo: powstał o niej film. A te 19 zabitych to naprawdę bardzo niskie straty. Tyle co 1 dzień bitwy w Mogadiszu. I naprawdę ta inwazja nie wyglądała tak komicznie i nieudolnie jak w opisach.
@Zapomniane_Haslo: A przypomnij mi kto wygrał Zimną Wojnę? Przecież to miękkie zwycięstwo może być porównywane tylko z zwycięstwem nad Trzecią Rzeszą. Tu i tu oswobodziło się pół Europy. Twoje zdanie raczej pasuje do ZSRR i r0sji, która od nie wiadomo, ilu dziesięcioleci tylko, traci, traci i traci swój potencjał i pozycje.
LittleMakak - @ZapomnianeHaslo: A przypomnij mi kto wygrał Zimną Wojnę? Przecież to m...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2023-07-16_030703_Podzielone%20Niemcy.pdfx

Pobierz
@Zapomniane_Haslo: Z Wietnamu się wycofali, bo Wietnamczycy nie są zbyt bystrzy i wybrali komunizm, w Korei wygrali w Afganistanie również, talibów rozbili w kilka tygodni, urzędowali tam 20 lat, ale przyrodzone niższe IQ Afgańczyków, również nie pozwoliło im zbudować państwa. Jak z tobą dyskutować, wygrane przedstawiasz jako porażki, prawie jak rosjanie, którzy swoje porażki ogłaszają jako zwycięstwa.