Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań na temat użytkowania konta w PKO BP, za jakiś czas wyjeżdżam na wakacje za granicę i nie jestem pewny jak działają niektóre funkcje. Pozwolę sobie oznaczyć @EkspertPKO

Jak to jest z płatnościami blikiem zblizeniowo w terminalach z logo Mastercarda za granicą (złotówkami, bez żadnych kont walutowych)? Jaka jest prowizja i po jakim kursie idzie przewalutowanie? Powiedzmy że dzis robię płatność za 5 euro, ile mi wezmie z konta w PLN? Widziałem gdzieś jakiś wpis, że po kursach ze strony mastercarda, ale chcę się upewnić, bo artykul jest dosc stary, a kursy pko bp sa dużo wyższe i nie mogę znalezc więcej informacji na ten temat.

Najważniejsze są dla mnie informacje:
- czy platnosc blikiem zbliżeniowe dziala dobrze w terminalach za granica, czyli okreslam, że place karta i blikiem sprawnie mi taka płatność po zbliżeniu telefonu przechodzi
- jaka jest kwota ściągana z konta gdy opłacamy w ten sposób rachunek na kwotę 5 euro przy zwykłym koncie dla młodych ze złotówkami, bez kont walutowych itd?

Proszę o pomoc

#pkobp #blik #platnosci #mastercard
  • 3
  • Odpowiedz
  • 1
@huragan241 gdy za granicą płacisz BLIKIEM zbliżeniowym, transakcja jest zawsze przeliczana na złotówki, bez opłaty za przewalutowanie i po kursie Mastercard z chwili płatności. Kurs przeliczenia transakcji w danej walucie i danym dniu można sprawdzić tutaj: https://www.mastercard.pl/pl-pl/klient-indywidualny/pomoc/kalkulator-walut.html W polu „Do” wybierz złote, czyli „POLISH ZLOTY – PLN”, a w polu „Prowizja banku” wpisz 0%, bo nie pobieramy żadnej opłaty za przewalutowanie. BLIK zbliżeniowy jest akceptowany na całym świecie w każdym terminalu zbliżeniowym
  • Odpowiedz
  • 0
@EkspertPKO super, bardziej mi to pasuje niz bawienie się z revolutem na tygodniowy wyjazd. A co do wyplat za granicą, to jak można zminimalizować jakies prowizje i opłaty? Chciałbym wypłacić np. 100 euro za granicą i zapłacić jak najmniej za przewalutowanie ze zlotowek. Dziękuję za odpowiedź!
  • Odpowiedz
  • 0
@huragan241 nie pobieramy prowizji za przewalutowanie. Niektóre bankomaty są obsługiwane przez prywatnych operatorów, którzy mogą naliczać własne opłaty (tzw. surcharge) dlatego proszę, aby zwracać uwagę na komunikaty wyświetlane na ekranie bankomatu. Taka opłata nie jest pobierana przez nas.
  • Odpowiedz