Wpis z mikrobloga

Naprawdę dziwi mnie ta nagła zmiana narracji wykopie na antyukraińską i to ze względu na zwykłe konflikty na szczeblu handlu towarami rolniczymi. Dlaczego Ukraińcy skarżą się, że Polacy nie wpuszczają ich zboża? A no dlatego:

Siły rosyjskie rozpoczęły 20 lipca trzecią noc ataków rakietowych i dronów na infrastrukturę portową i rolniczą w południowej Ukrainie, po wycofaniu się Rosji z Czarnomorskiej Inicjatywy Zbożowej 17 lipca


Ukrainie grozi to, że po żniwach setki tysięcy ton będzie gniło w magazynach, albo że zostanie zbombardowane, więc jak może dziwić, że ukraińskie władze mają zastrzeżenia, że środkowa Europa zabrania kupowania ich zboża. Gdyby nie wojna to to zboże by swobodnie płynęło poza Europę a teraz Rosjanie im to uniemożliwiają.

#ukraina #wojna #rosja
  • 23
  • Odpowiedz
@Kagernak: No po prostu ludziom się przejadła już ta sprawa.
I niektórym naprawdę mało potrzeba żeby wkurzyć się na Ukraińców.

Mnie już też to powoli denerwuję, że jak gdzieś dzwonię na infolinię to muszę najpierw odsłuchać po polsku a następnie po ukraińsku.
  • Odpowiedz
Mnie już też to powoli denerwuję, że jak gdzieś dzwonię na infolinię to muszę najpierw odsłuchać po polsku a następnie po ukraińsku.


@kodecss: A to straszne, powinniśmy zaprzestać pomocy, pozwolić na upadek Ukrainy i wzrost roli Rosji bo ci smutno.
  • Odpowiedz
@pogromca_krasnali: xD weź wyciągnij kija z dupy.
Gdzie ja napisałem, żeby przestać mi pomagać?
Napisałem tylko, że część polaków już jest "zmęczona" tym tematem i nie potrzeba im wiele żeby się na nich wkurzyć.

Ale ty już snuj jakieś teorie o umacnianiu rosji, bo napisałem że mnie wkurza ukraińska zapowiedź na infolini.
  • Odpowiedz
@Kagernak: Mnie osobiście dziei jedno że Ukraina mając tyle czasu nie wymyśliła żadnej alternatywynej drogi niż przez Polskie a mogli by kombinować i np transportować to Dunajem do portów w Rumuni i tsm dalej w świat. Droga przez Polskie nacznie podniesie cenę tego zborza dla ddlek8ch odbiorców np w Afryce. Eładze Ukrsiny chyba myślały że jakoś to będzie i umowa zborzowa będzie dalej obowiązywać a jak nie to Polska i Tal
  • Odpowiedz
@Kagernak: No to mają dwa wyjścia:
1. Dogadać się z ruskimi
2. Dogadać się z Europą/Polską

Dogadać - też coś dać od siebie a nie ciągle tylo dej bo mam wojnę.
  • Odpowiedz
@kodecss: A to straszne, powinniśmy zaprzestać pomocy, pozwolić na upadek Ukrainy i wzrost roli Rosji bo ci smutno.


@pogromca_krasnali: nie no, powinniśmy drugi język urzędowy wprowadzić, tak jak to wolny rynek reklam i marketingu już zrobił ;3
  • Odpowiedz
środkowa Europa zabrania kupowania ich zboża.


@Kagernak: nie kupowania nawet ale tranzytu,
A zabraniają bo nasze wspaniałe służby nie potrafią opanować naszych polskich oszustów co sprzedają na boku te zboże do młynów (też techniczne jako spożywcze) i nasi rolnicy się buntują, a przed wyborami to niezbyt ciekawe tracić wyborców będąc partia która ma tam swój elektorat

To jest generalnie porażka rządu ta sytuacja ale przekuta w "sukces" bo przynosi poparcie polityczne.
  • Odpowiedz
@Kagernak: oni umieją w targowanie się, a teraz maja ból dupy, ze ktoś się z nimi targuje. Załatwicie nam kilka spraw i zboże będzie płynęło znów, ale jak nie chcecie nic wspominać o Zbrodni i się oczyścić No to musimy jeszcze raz sprawdzic wasze zboże.

To smutne, ale ta sprawa powinna była być rozstrzygnięta już przy 300 czołgach.
  • Odpowiedz
@Kagernak: może dlatego że Polacy otworzyli oczy i zobaczyli że my zawsze pomagamy, wspieramy a na koniec dostajemy kopa i jak nam trzeba pomóc to nie ma chętnych, musimy stawiać na pierwszym siebie nas i nasze interesy, dlatego pomagamy Ukrainie militarnie nawet więcej niż możemy ale zboże mamy swoje i to ono jest dla nas najważniejsze
  • Odpowiedz
@Kagernak: #!$%@? mnie obchodzi to ze oni są #!$%@?. Mają być mili bo nie mają innego wyjścia. Niestety ruski wschodni mental odcisnął na nich piętno jak na polaczkach więc dra jape jak małpy w klatce
  • Odpowiedz
Mają być mili bo nie mają innego wyjścia


@TurboDynamo: Taka 'miłość' nie jest nam potrzebna. Zrobiliśmy wystarczająco dużo, żeby traktowali nas preferencyjnie ale jak tylko pojawiły się pieniążki z Niemiec to od razu Polska najgorsza. Zamiast z nami siąść do stołu i coś zaoferować, to od razu z pyskiem do pana niemca w KE żeby nas ustawił do pionu.
  • Odpowiedz
  • 2
@Kagernak Bo interse naszych rolników jest ważniejszy niż byznes wielkich holdingów spożywczych. Dlatego jak Ukr chce coś w tej sprawie działać droga wolna, ale od nas publiczne wara. I tyle w temacie.
  • Odpowiedz
Bo interse naszych rolników jest ważniejszy niż byznes wielkich holdingów spożywczych.


@Ama-gi: PiS nie dba o interes rolników, ewentualnie o głosy w nadchodzących wyborach.
  • Odpowiedz