Wpis z mikrobloga

Jak "poprawnie" we flutterze ogarnia się bazy danych? Chcę bazę relacyjną offline, postawiłem na sqlite z pluginem sqflite. Jestem przyzwyczajony do używania ORM, czy rozwiązania typu sqfentity są polecane? Czy to takie zboczenie ze springa i tutaj pisze się inaczej? Tworzenie struktury bazy w "onCreate" inicjalizując bazę, też nie wygląda zbyt rozsądnie, polecacie jakieś biblioteki do wersjonowania i tworzenia schematu bazy w stylu liquibase czy flyway?

#flutter #naukaprogramowania
  • 5
  • Odpowiedz
@A-NON:

Tworzenie i zarządzanie bazą danych lokalnie w Flutterze można zrealizować za pomocą różnych bibliotek i podejść. Wybór zależy od Twoich preferencji i wymagań projektowych. Poniżej podam kilka sugestii:

SQFLite - jest to najpopularniejsza i najczęściej stosowana biblioteka do zarządzania bazami danych SQLite w Flutterze. SQFLite jest łatwy w użyciu i dostarcza niezbędne funkcje do tworzenia, odczytywania, aktualizowania i usuwania danych (CRUD).

Moor - to jest bardziej zaawansowane rozwiązanie, które oferuje
  • Odpowiedz
  • 1
@dr__slim: dzięki, sprawdzałem już chat gpt ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wiadomo, że jest wiele podejść, temu pytam o dobre praktyki i rozwiązania produkcyjne.
  • Odpowiedz
@A-NON: Osobiście mogę polecić drift, jest dosyć w użytku, ale da się też zejść niżej i pisać bardziej skomplikowane zapytania z palca.

Ale nie ma jakiegoś flagowego rozwiązania które znałoby większość devów.
  • Odpowiedz
  • 0
@krzat: Też tak uznałem, że wygląda ok. Wczoraj trochę przy tym posiedziałem i wygląda spoko. Trochę niefajnie za to ogarnia się relacje, a dokumentacja też jest dosyć uboga. Mam np relację one-to-many i korzystając ze spring data, wyciągając parent entity, mogę od razu dostać dane z połączonych tabel, a tutaj trzeba to osobno wyciągać i sklejać. Tak samo przy zapisie, w springu można ustawić zapis child entity przy zapisie parenta, a
  • Odpowiedz