Wpis z mikrobloga

takie małe sprostowanie:

NK zaliczyło fazę upadku po tym jak zaktualizowało regulamin, gdzie miało zapisy że firma NK ma prawo do bezpłatnego i nielimitowanego wykorzystywania zdjęć użytkowników do celów marketingowych.

Ludzie się zesrali, że ich foty będą na bilbordach i w reklamach w TV, więc zaczęli usuwać zdjęcia oraz konta.

No i tym samym przenieśli się na FB.
U mnie w okolicy było grono, a nie nk, i mimo że było darmowe to też padło.


@BenAli: Padły podobnie jak lokalne, dedykowane fora (PHP).
Przy czym co ciekawe, użytkownicy zwykle masowo obwiniali moderację. Nie byłem moderatorem, to obserwacja - i to z kilku różnych for, nie jednego!
Jako powód obstawiałbym fakt, że jeżeli nie było "nowych treści w temacie" - to była masa innych "ciekawostek i kontaktów oraz wypełniaczy" które
Grupki facebookowe to chaotyczny, nieuporządkowany ściek


@BenAli: Oj tak, dałbym ci kilka plusów, ale się nie da. Szczególnie jeżeli szukasz jakiejś treści nie po "keywordzie" a wg. bardzo konkretnej tematyki. Zawodowo przeglądałem kiedyś trochę FB branżowego i znalezienie informacji "wstecz" to koszmar.
@jenkins_slave: sam pomysł był zajebisty. dużo lepszy niż facebook. były szkoły, klasy (które można było wyszukać) i np taka 3c z pcimia dolnego miała wrzucone zdjęcie i można było znaleźć starych znajomych. robiło się imprezy po latach. a facebook? gówno