Wpis z mikrobloga

to upadło bo ktoś za bardzo chciał na tym zarabiać. #!$%@?, te euro gąbki to już była przesada.


@Qql3l3 Upadło, tak jak grono zresztą, bo trudno komukolwiek wytrzymać konkurencję z facebookiem, który był międzynarodowy i wchodził z impetem do Polski. NK była na straconej pozycji.

U mnie w okolicy było grono, a nie nk i mimo że było darmowe to też padło.
to upadło bo ktoś za bardzo chciał na tym zarabiać. #!$%@?, te euro gąbki to już była przesada.


@Qql3l3 Upadło, tak jak grono zresztą, bo trudno komukolwiek wytrzymać konkurencję z facebookiem, który był międzynarodowy i wchodził z impetem do Polski. NK była na straconej pozycji.

U mnie w okolicy było grono, a nie nk, i mimo że było darmowe to też padło.
@Adasi podobnie jak na fotce konta premium. Jakieś tam dodatkowe emotki w stylu „smacznej kawusi” mogłeś podglądać kto Cię stalkował.
Ogólnie ten portal był bardzo dobry bo w tamtych czasach miałem tam większość ludzi z klasy. Teraz bez problemu można by się zgadać na jakieś spotkanie klasowe. Teraz nie mam fb, jak sporo ludzi z moich szkolnych czasów. Ale jak wyżej napisałem. Chęć zarobienia sporej kasy pogrzebała ten portal.
to samo kiedyś mówili o Allegro i eBayu i Amazonie. NK nie była na straconej pozycji, położyła ją cała seria debilnych decyzji i złe zarządzanie. Podobnie jak z GG.


@BennyLava Różnica jest taka, że nk i fb to sieci społecznościowe, więc młodym ludziom (którzy są kołami napędowymi) lepiej się korzystało z FB, gdzie mieli kontakt ze swoimi zagranicznymi znajomymi.
Poza tym facebook był bardzo wówczas modny i zaczął się silnie pojawiać w
@Qql3l3: @BenAli @Lefty @BennyLava:
W latach 2006-2009 to prawie każde państwo miało taki niezależny lokalny portal społecznościowy i z czasem w krajach z alfabetem łacińskim WSZYSTKIE zostały zmiecione przez Facebooka, przetrwały te tylko w krajach używających innych alfabetów. W Niemczech i Austrii StudiVZ miało kilkanaście milionów użytkowników, francuski SkyRock ponad 20 milionów użytkowników, polska Nasza-klasa te kilkanaście milionów, Orkut miał ponad sto milionów w Brazylii i Indiach, RPA miała CYWorld,
óżnica jest taka, że nk i fb to sieci społecznościowe, więc młodym ludziom (którzy są kołami napędowymi) lepiej się korzystało z FB, gdzie mieli kontakt ze swoimi zagranicznymi znajomymi.


@BenAli: nawet dzisiaj przeciętny młody człowiek nie ma żadnych zagranicznych znajomych, a co dopiero 10-15 lat temu. Siłą sieci społecznościowej jest to, że każdy tam jest - i tę pozycję NK miała.

Poza tym facebook był bardzo wówczas modny i zaczął się
nawet dzisiaj przeciętny młody człowiek nie ma żadnych zagranicznych znajomych, a co dopiero 10-15 lat temu. Siłą sieci społecznościowej jest to, że każdy tam jest - i tę pozycję NK miała.


@BennyLava Takich znajomych mają młodzi i dynamiczni z wielkich miast, czyli właśnie ci, którzy kreują trendy i modę w społeczeństwie. Oni własnie tanowią forpocztę, za którymi reszta społeczeństwa stopniowo idzie.

Zresztą, mimo że od tego zacząłem, to był mój najsłabszy argument.
@Bromatologia: Mnie się udało tam zalogować 2 lata temu, jeszcze zdążyłem. Po latach spotkałem swoją starą wakacyjną miłość z 2011 roku która z ciekawości znowu zawitała w moje okolice, już z mężem i dziećmi. Nie wiadomo co nas napadło ale to było jedyne miejsce gdzie jeszcze zostały jakieś zdjęcia z tamtego czasu.

No i faktycznie, tam czas się zatrzymał właśnie wtedy. Potem zupełnie jakby ktoś zrzucił atomówkę i już nikt tam