Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że jestem strasznym biedakiem, nic nie mam oprócz długów, których nie płacę i NAROBIŁEM 5 dzieci jakiejś babie. Powiedzmy, że na czarno na własne potrzeby zarabiam z 1500 zł na budowie,.bo kilka razy się tam pokręcę...

Teraz ta kobieta pozywa mnie o alimenty. Co w takiej sytuacji robi sąd? Jakie alimenty może zasadzić sąd skoro jestem obrzydliwym biedakiem, którego majątkiem jest kolekcja kapsli po piwie xD

Ponoć dobro dzieci jest najważniejsze, ale skąd tu wziąć alimenty skoro ja taki gołodupiec jestem?

Czy mogą mnie wtedy wsadzić do paki?

#przegryw #prawo #zwiazki #studbaza
  • 14
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: mogą te baby pozwać również twoich rodziców, ale chyba rzadko takie coś się dzieje. W praktyce one dostają alimenty z funduszu, a tobie rośnie dług i odsetki, jak kiedyś zaczniesz zarabiać na legalu to komornik wsiądzie ci na konto
  • Odpowiedz
@Tratak jak rodzic nie uczestniczył w życiu dziecka i uciekał od płacenia alimentów to marne szanse wygrać sprawę. Prędzej do paki trafisz za niepłacenie długu za ta gromadę dzieci.
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture normalnie sąd przyznaje dla dziecka alimenty np 500 zl i jest taki fundusz alimentacyjny i z niego dostaje ta kasę a Tobie rośnie dług który musisz spłacić jak nie płacisz to wsiada ci komornik a jak komornik nie ma z czego zabrać to prawdopodobnie trafisz do więzienia jakoś tak to się odbywa
  • Odpowiedz