Wpis z mikrobloga

  • 0
@wova Zależy jaką licencje ma ten modelu. A skąd pobrałeś model? Ogólnie jak byś chciał sprzedawać figurki np wiedźmina no to średnio możesz legalnie bo nie masz do wiedźmina praw. etc
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Alter_Konto: @Variv powiedzmy model z thingiverse, albo jakikolwiek inny z licencją na wykorzystanie komercyjne. Chodzi mi raczej o to, czy np. mogę wydrukować Quadrę z Cyberpunk, pomalować i sprzedać?
  • Odpowiedz
  • 3
@wova Wątpię aby modele postaci z Cyberpunku miał licencje umożliwiająca użytek komercyjny. Ale jeśli ktoś sobie taki model zrobił i wybrał taka licencje to nadal nie ma do tego prawa. wszystko fajnie do momentu jak prawnicy cdpr się nie dopatrzą i wytoczą proces.
  • Odpowiedz
jak jest z prawami autorskimi w przypadku sprzedaży wydruku 3d - chodzi mi np. o modele z gry, wydrukowane i pomalowane - czy można legalnie to sprzedawać?


@wova:

prawa autorskie obowiazuja, a czy mozesz to robic legalnie i sprzedawac, zalezy, czy masz do tego modelu odpowiednie prawa :)

Pamietaj, to ty bedziesz sie tlumaczyc z braku posiadanych odpowiednich licencji, jezeli model ktorego uzyles, mial wady prawne :)) A hindusa srednio to
  • Odpowiedz
  • 2
@wova Chińczykom łatwiej to robić bo nikt chińczyka niej dojedzie prawnie bo jak. A Polak jest na wyciągnięcie ręki do udupienia.
  • Odpowiedz
@wova: Ogólnie temat druku i praw autorskich jest dosyć mocno skomplikowany, tak samo co innego sprzedaż gotowego wydruku a co innego sprzedaż usługi druku
  • Odpowiedz