Wpis z mikrobloga

Kia Ceed 2018 ~100k przebiegu, 1.4 benzynka 140km w automacie. Jakieś bolączki ten ten zestaw ma? Jestem zielony w temacie i zanim kupie oględziny zastanawiam się czy nie jest to przypadkiem wybuchowa kombinacja.
#kia #samochody
  • 4
  • Odpowiedz
100k przebiegu? To nie tak wiele. Zobacz podwozie dokładnie i to jak działa skrzynia. Może ospale wrzucać biegi i na to wiele nie poradzisz, ale wczuj się dokładnie przy zmianie, czy nie szarpie i nie stuka. Może być wtedy wina skrzyni, sprzęgła lub obu.
Poza słabym ogólnym wygłuszeniem i średnim komfortem jazdy auto nie ma bolączek. Silnik nie ma niespodzianek a moim zdaniem manual jest mniej przyjemny. Poza oczywistym faktem bycia manualem
  • Odpowiedz
@wywu: Mam taką kijankę, tylko w manualu (2018 H L BL). Sprawdź reakcje na gaz silnika przy mocnych przyspieszaniu, był problem w tych silnikach ze świecami, przez co prawie rok jeździłem do ASO. Jest akcja serwisowa, jeśli szumi układ kierowniczy, klapka wlewu paliwa odstaje. Naprawić też się da stukanie w okolicach bagażnika - może to być słabe mocowanie foteli tylnych. Jeszcze jeśli to auto ma ogrzewanie przedniej szyby, to często ona
  • Odpowiedz