Wpis z mikrobloga

Witam drogich mirków i mirabelki. W związku ostatnim ożywieniem na tagach #frajerzyzmlm i #mlm i w związku z ilością hejtu chciałem zaprosić do merytorycznej dyskusji.

Kilka słów o mnie: level 30+, etat, nie namawiam nikogo do MLM, mam konto partnerskie w Amway żeby mieć produkty 20% taniej ;)

Na przestrzeni ostatnich lat miałem wiele zaproszeń do MLM. Było FM Group, było Monavie czy jak to sie tam pisze, był Herbalife, był Amway. Nie dołączyłem nigdzie, ale zapoznałem się dość dokładnie z ofertą za każdym razem, kalkulowałem czy by mi się to jakkolwiek opłacało i czy korzystałbym z tych produktów.

Najrozsądniej wychodził Amway - środki czystości, kosmetyki, środki higieniczne, suplementy to rzeczy których używa się każdego dnia więc oferta najbardziej rozsądna.

Soczki, zioła, perfumy - czasem się używa, ale nie jest to regularne - znów perfumy wolę kupić znanych marek.

Ogólnie wspominam o Amway bo był ostatni i najwięcej pamiętam z mojego "riserczu".

Przywołujecie tutaj film "Witajcie w życiu!" i że Amway taki zły, ale przecież to nie Amway organizował te wszystkie spotkania, tylko grupa Network TwentyOne - to oni organizowali eventy pokazane w filmie, jak i mieli swój system edukacji przez kasety i system naboru przez wypisanie listy znajomych, dzwonienie i proponowanie cudownych produktów i biznesu. Sam Amway w tym wypadku po prostu dostarczał zamówione produkty i wypłacał prowizje zgodnie ze zbudowaną strukturą.

Generalnie nie rozumiem dlaczego piszecie że MLM to SCAM, skoro od lat płaci prowizje od sprzedaży.

MLM z założenia powinien się opierać na własnej konsumpcji - kupujesz płyn do naczyń, albo pastę do zębów w biedronce? Spróbuj naszego. Podoba się? Załóż konto klienta i zyskaj 10% rabatu, załóż konto partnera i zyskaj 20% rabatu, a dodatkowo możliwość polecania sklepu dalej i przy odpowiednio dużej ilości poleconych możliwości zarobku / darmowych produktów.

Przecież to jest proste i logiczne, gdzie tu jakiś scam?

Co do cen, to patrząc na jeden z najpopularniejszych produktów Amwaya, czyli DISH DROPS którego używam, to butelka 1L kosztuje dla klienta z zewnątrz 48 zł, dla zarejestrowanego klienta 42,5 zł a dla partnera 38,6 zł. Ten litr rozcieńczasz w proporcjach 1 część koncentratu i 3 części wody, czyli z 1L robisz 4L płynu i jest on naprawdę skuteczny. Żaden ludwik, pur, czy fairy nie daje takiego efektu.
Fairy 1L wg. ceneo to 13,71 zł, no ale w promocji pewnie z 10zł/1L
Ludwik od 6 zł za 1L, ale to preparat płynopodobny..
Pur 8 zł za 1L za balsam do mycia naczyń - akurat takiego używałem.
Tak że cenowo nie wychodzi źle, na pewno nie 300% jak wspominał kolega @mango2018

To samo pasta do zębów Glister 200g / 151 ml. Niezarejestrowany (kupowanie przez kogoś) 39,8 zł, zarejestrowany klient 35,04 zł, partner 31,86 zł.
Elmex 75 ml można kupić za 12-13 zł, czyli 24-26 zł za 150 ml - 5 zł różnicy to raczej niewiele. W promocji czasem po 10 zł za 75 ml, no to wtedy faktycznie Glister wychodzi 10 zł drożej. Z drugiej strony zalecana "dawka" Glistera jest naprawdę mała, więc potencjalnie może on wystarczyć na dłużej niż 2x Elmex 75ml.

Kolejna kategoria to suplementy. Amway ma w swojej ofercie suplementy naturalne, a nie syntetyczne - co dla niektórych może być kluczowe w wyborze. Naturalne są z reguły dużo droższe od syntetycznych, więc to świadomy wybór konsumenta.
Taki Daily Nutrilite kosztuje dla niezarejestrowanego konsumenta 174 zł za 90 tabletek które teoretycznie powinny pokryć dzienne zapotrzebowanie. Dla zarejestrowanego to już 153 zł, a dla partnera 139 zł. Czyli niecałe 50 zł za miesięczny zapas suplementów dobrej jakości.

To po prostu powinien być świadomy wybór osób kupujących te produkty i często jest to świadomy wybór. Nie ma tu żadnego SCAMu, bo produkty faktycznie spełniają standardy, więc skąd takie przekonanie?
  • 130
myłem w tym płynie i prałem w tym proszku, jakościowo porównywalne do najtańszego badziewia z dyskontu. A znajomy, który próbował mi to wcisnąć nakładał kropelke mówiąc że starczy - nigdy nie starczało XD


@elgebar: dish drop nie domywał naczyń?

Akurat w to Ci nie uwierzę, bo jako jeden z nielicznych domywa wszystko.
@eudajmonizm no nie tak jak ty z tego korzystasz to może i luz, bo oni mają jakiś tam fizyczny produkt jak avone czy inne gówno. Ale cały czas chodzi o to że musisz zamawiać u nich gówno, tak wiem że lubisz to gówno. Więc ludzie robią jako przedstawiciele handlowi i sprzedają produkty i szukają następnych którzy będą to robić. Do tego pewnie jesteś zmuszony cały czas zamawiać bo jak nie to coś
Mamy 3 scenariusze uczestnictwa w MLM-ie.


1. Zostajesz "partnerem", żeby kupować taniej rzeczy dla siebie.


Wpisowe oraz inne koszty, w tym koszty przesyłki powodują, że musisz składać spore zamówienia, żeby miało to jakikolwiek sens. Więc oprócz płynu do mycia naczyń, który jest spoko i nie wychodzi dużo drożej niż porównywalny płyn dostępny w sklepie na rogu, zaczynasz brać inne rzeczy, mimo iż wychodzą drożej lub są gorszej jakości.


Czyli niektóre rzeczy masz
Pamiętam was wieśniaki z FM Group, gajer z komuni, neseser i #!$%@? tramwajem na spotkania 'rekrutacyjne' do biura w galerii handlowej -> czyli do stolika w mcdonaldzie. Piękne czasy


@ksienciuniu: To nie o mnie :D nigdy nikogo nie zaprosiłem na żadne spotkanie.

Nie proponuje biznesu.

Polecam NIEKTÓRE produkty, które wychodzą w rozsądnych cenach i są skuteczne w mojej subiektywnej opinii.

Jak ktoś jest takim produktem zainteresowany to po prostu wysyłam mu
Ja nie wiem jak ty masz 30 lat i nie widzisz że to nie jest normalny sklep tylko firma która za trochę manipulacji zdobywa mało inteligentnych gości żeby reklamowali ich sklep i produkty praktycznie za darmo. Jak ci się nudzi to reklamuj chociaż swoja firmę wyjdziesz na tym na plus niż komuś biznes robisz swoją osobą bo ci się nudzi.


@noopek2: tak, masz rację. To też będę pewnie w niedalekiej przyszłości
jak można szukać pasty z mniejsza ilością fluoru? :P


@Chcialbym_byc_kaczka: https://ptfarm.pl/pub/File/Farmacja%20Polska/2009/9/04%20%20Fluor.pdf

Dzięki swym właściwościom biochemiczno-fizycznym jony fluorkowe łatwo przenikają przez błony komórkowe, penetrując zarówno
tkanki twarde, jak i miękkie tkanki
narządowe. Wobec doniesień naukowych o szkodliwości nadmiernej podaży fluoru i jego zdolności do kumulacji
w tkankach wiele państw, w tym Polska zaprzestało fluoryzacji wody. Wg
prawa obowiązującego w Unii Europejskiej woda fluorkowana jest produktem leczniczym i nie dopuszcza
się obligatoryjnego wzbogacania
Właśnie tu. Założyłeś specjalnie konto. @wykop Ile jeszcze mamy tolerować takich spamerów?

Proponowałem już wielokrotnie, aby nowe zielonki objąć specjalnym nadzorem - odpadną przy okazji multikonta.


@powsinogaszszlaja: gdzie jest spam?

Odpowiadam na pytania każdego z osobna.
ale masz papkę z mózgu zrobioną przez mlmowych kołczy xd zarobiłeś coś czy "idziesz swoją drogą do sukcesu" pompując kieszenie innym? :D


pewnie jesteś od jakiegoś aronka z future net czy innego syfu.


@BomBom: a future.net czy jak to działało faktycznie obiło mi się o uszy, ale nie, tylko Amway i to nie że to moja praca, ja jestem konsumentem.
Bo to nie oszustwo tylko sklep z poleceniami jakich pełno.


@eudajmonizm:

Nie to nie jest zwykły sklep z poleceniami.

Zwykłe sklepy nie mają w zwyczaju zatrudniać (często za jakieś rabaty jak ciebie czyli za darmo) ludzi do powielania staranie przygotowanych manipulacji na temat śmiesznych "Prac w mlm" w sklepie przy promowaniu produktów i tej śmiesznej "Pracy w mlm" obiecując nie wiadomo co lub promowania wątpliwej jakości produktów które oczywiście zawsze muszą
Odnosnie Amway to w latach 90 koleżanka mojej matki z pracy rzuciła pracę i zaczeła sprzedawac te produkty z Amway. Ja znałem jej syna i chodziłem czasem do ich chaty się pobawić. Pamiętam jak dzisiaj ich spisane marketem meble. Nawet tego nie czutałem, dzisiaj sam zastanawiam się co tam było popisane. Ogólnie chyba dalej w tym siedzą a nigdy się nie dorobili, wręcz jest tam biednie.


@Zbyq: Jasne, też znam te
no nie tak jak ty z tego korzystasz to może i luz, bo oni mają jakiś tam fizyczny produkt jak avone czy inne gówno. Ale cały czas chodzi o to że musisz zamawiać u nich gówno, tak wiem że lubisz to gówno. Więc ludzie robią jako przedstawiciele handlowi i sprzedają produkty i szukają następnych którzy będą to robić. Do tego pewnie jesteś zmuszony cały czas zamawiać bo jak nie to coś stracisz.
@eudajmonizm problemy z MLM zaczynają się gdy ludzie, którzy mają konto partnera traktują to jak żyłę złota, nagabują Bogu ducha winnych ludzi, a gdy zaczną robić 3k/msc to odpalają Insta i kasują po 4k za osobę żeby opowiedzieć im o firmie Forever czy innym gównie.
Tak swoją drogą, to nie Ty broniłeś właśnie forever, które jest określane jako tragiczny producent kosmetyków? ( ͡º ͜ʖ͡º)
a czy pasta Glister ma ten sam skład lub jest lepsza od Elmex żeby opłacało mi się robić takie fikołki?


@George_Liquor: TO tylko 5 pln więcej w różnicy ceny na 1 tubce, 5 pln - cena pasty Blendamed w Lidlu.