Wpis z mikrobloga

Ostatnio miałam okazję spełnić moje bardzo stare marzenie - zobaczyć erupcję czynnego wulkanu.

Kiedy tylko dowiedziałam się o serii trzęsień ziemi na Islandii, zaczęłam uważnie śledzić sytuację. Zgodnie z przypuszczeniami, okazało się, że na półwyspie Reykjanes otworzyła się 200 metrowa szczelina plująca lawą. Erupcja rozpoczęła się w poniedziałek 10 lipca około 16:40, a we wtorek już kupowaliśmy bilety na najbliższy możliwy dla nas termin, na niedzielę 16 lipca.

Przed naszym wylotem zamknięto strefę erupcji ze względu na pożary mchów i innej roślinności (w przypadku erupcji z dwóch poprzednich lat nie było takiego problemu, bo teren był bardziej surowy), jednak w niedługo po tym jak przybyliśmy na Islandię, w poniedziałek znów ją otworzono.

W strefie erupcji byliśmy dwukrotnie, za pierwszym razem na niewielkim wzgórzu od strony wschodniej, a za drugim poszliśmy od strony zachodniej i weszliśmy na górę Litli-Hrutur, dlatego że wzgórze, w którym byliśmy poprzednio zostało odcięte. Wejście na Litli-Hrutur było strzałem w dziesiątkę. Nie mogę sobie wyobrazić lepszego miejsca do obserwacji krateru.

Relację z obu wejść można zobaczyć w wyróżnionych stories na naszym IG.

Długo mogłabym jeszcze o tym pisać. W sumie mam sporo materiałów, więc myślę że dam radę zrobić z nich krótkiego vloga.

#roadtripbus - tag o podróżach do obserwowania albo czarnolistowania

#islandia #wulkan #fotografia #podroze #mojezdjecie
kania-19 - Ostatnio miałam okazję spełnić moje bardzo stare marzenie - zobaczyć erupc...

źródło: fagradalsfjall

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
@buczubuczu tylko pamiętajmy, że to unikat geologiczny ery kenozoicznej, czyli tej naszej ery. Ale dzięki temu mozemy "na żywo" obserwować procesy wulkaniczne, które w zasadzie stworzyły naszą Ziemię.
  • Odpowiedz
@bzdecior: To trzeba by podejść dużo bliżej krateru i prawdopodobnie wcześniej zginęłoby się w lawie. To czarne wokół "rzeki" lawy jest bardzo gorące i niestabilne, nie można po tym chodzić (tzn. można ale prawdopodobnie tylko raz i dość krótko).
  • Odpowiedz
@kania-19 zajebiste, zrób jakiś film, powiedz coś o sprzęcie jakiego używasz i jak zrobiłeś takie foty. Myślę że wielu z nas może się czegoś od Ciebie nauczyć. Świetna robota, gratuluje ????
  • Odpowiedz
@kania-19: ja też się czaję na takie coś, ale obowiązki mi nie pozwalają cały czas ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pół biedy, że co jakiś czas jednak te erupcje się zdarzają w Europie. Teraz tylko szkoda, bo blisko Keflaviku...
Długo szliście na miejsce z drogi, od samochodu?
  • Odpowiedz
@ChlopoRobotnik2137 bez postaci OPki foto by mogło być każdym innym ze stocka, a tak to jest jej, ma pamiątkę, i to rewelacyjną.
rozumiem, że wszyscy plusujący ten komentarz jak robią zdjęcia z wakacji to tylko takie, na których ich nie ma xD

tak, wiem, triggered bom odpisał
  • Odpowiedz
@kania-19: no i gratulacje! Śledzę was oboje na insta, widziałem już relację, ale zawsze warto jeszcze raz zobaczyć ;)

No a do tego klasyczny wykop, najbardziej plusowane komentarze to #!$%@? się do foto i wyśmiewanie marzeń.

Zapraszam na hejto, bardziej docenimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz