Wpis z mikrobloga

Hej
bawi się ktoś LEGO? chciałem zapytać jak dbacie o porządek podczas układania? To mój pierwszy zestaw i się zastanawiam jak zrobić żeby nie zgubić kilkuset klocków. Jest na to jakiś patent domowymi sposobami? I jak w ogóle układacie, to od czego zaczynacie? Segregujecie je? W stosy? Kupki? Dajcie jakieś złote rady

#lego #pytanie
  • 22
  • Odpowiedz
@artiom143 ja wyspałem wszystko do pudla :D


@AltCtrlSpace: Jak wsypałeś wszystko do jednego pudła to teraz weź kilkadziesiąt woreczków strunowych i posegreguj wszystkie elementy zgodnie z instrukcja. Generalnie odtwórz stan zestawu z przed #!$%@? wszystkiego przez ciebie. Potem zastanów się czy jesteś wystarczająco duży na lego, bo coś mi się nie wydaje.
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: przykro mi, że dostajesz takie odpowiedzi jak wyżej. "układaj według woreczków", "jak nie umiesz to sie nie pytaj" itd.

@oCzwartejWstajaPtaki @panKrzysztofKrawczyk @artiom143 :
W układaniu lego, przynajmniej połowa frajdy to szukanie (i znalezienie) klocka. Jeśli macie zestawy z rozbiórki to też układacie je w woreczki z powrotem? Jeśli tak, to chciałbym wiedzieć w jaki sposób, bo żadna instrukcja jaką do tej pory posiadałem, nie ma spisu na woreczki. Odtwarzanie krok
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: jak układam zestaw to idę zgodnie z instrukcją, woreczek po woreczku, a jak składam coś już kilka razy składanego to kupka. Nic się nie gubi jak się dba by nie latało wszędzie.
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: przy jednym zestawie wystarczy jak klocki są posegregowane fabrycznie w woreczkach. Jak zbierzesz kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy elementów to będziesz się bawił w segregowanie w odpowiednich pudełkach czy szufladkach.

Kur#a ja 42055 składałem z góry nieposegregowanych klocków.
  • Odpowiedz