Wpis z mikrobloga

Złożyłem szafę PAX - 3 wysokie i głębokie skrzydła po 50 cm skręcone razem. Mam wysoką listwę podłogową i to w dodatku montowaną na metalowej szynie, więc chciałem jej ciąć. Szafy też nie chciałem ciąć, więc stoi sobie bez mocowania do ściany. Stoi dość pewnie, ale cały czas nie daje mi spokoju,. że a nuż kiedyś się wywali i kogoś przygniecie. Pytanie teraz: szafa stoi ze 3 cm od ściany. Czy będzie ok, jeśli przymocuję ją do ściany takimi metalowymi mocowaniami od regału Billy?

#ikea #meble #pax
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@YogiYogi: Nawet w 4. To jednak kawał szafy. Tak zrobię, dzięki. Dzieci w domu nie ma, ale niech przyjadą kiedyś goście...
  • Odpowiedz
@WD40: Nie trzeba dzieci - wystarczy że partnerka czy tam inna żona załaduje ciężkie graty na górę i już się środek ciężkości zmienia. A jak masz kota to w ogóle :)
  • Odpowiedz
@WD40 szafa pax powinna mieć systemowe mocowania do ściany.
Jak potrzebujesz zrobić dystans od ściany, to idealnie się nadają białe rurki-złączki do wklejania na rury pex (np mufa 18, 20) i oczywiście sensowny kołek o odpowiednio większej długości, dopasowany do materiału twojej ściany. (Fisher duopower czy coś na każdą okazję)
  • Odpowiedz