Wpis z mikrobloga

Od 3-4 lat drżą mi mięśnie w różnych miejscach na ciele. Mam osłabione dłonie. Ciężko mi się pisze i myje zęby, bo dłonie męczą się po minucie wykonywania tej czynności. Ostatnio kosiłem trawę 20-30 minut i tak mi to zmęczyło ręce że miałem potem trudność żeby utrzymać kubek z wodą. W prawej ręce poniżej łokcia mam ewidentny zanik niektórych mięśni. Ręka jest wyraźnie chudsza od drugiej. Często kilka razy budzę się w nocy ze zdrętwiałymi rękami, ogólnie jak tylko przyjme jakąkolwiek inną pozycje niż naturalną dla rąk to zaraz drętwieją. Do tego ciągle jestem ekstremalnie zmęczony i nie mam na nic siły. Co mi jest

#medycyna
  • 8
  • Odpowiedz
@GodComplex: nie znam się i nie jestem lekarzem więc nie traktuj moich podejrzeń jakoś mega poważnie bo to tylko strzał, ale wydaje mi się, że powinieneś się upewnić czy czasem nie uaktywniło ci się stwardnienie rozsiane. Ja mam też od jakiegoś czasu problem z bardziej lub mniej drętwiejącymi rękami i też mnie trochę to niepokoi
  • Odpowiedz
@GodComplex: możesz nie wiedzieć że miałeś, choroba potrafi pozostawać w ukryciu przez lata zanim zacznie dawać efekty. nie mówię, że to to, ale część objawów pasuje. jeżeli masz środki to proponuję iść zrobić badanie. jak nie masz to niestety cokolwiek by to było machającypapież.jpg ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@GodComplex raczej nie borelioza, bo wtedy osłabienie byłoby ogólnoustrojowe, a Ty masz jedną reke słabszą od drugiej. Ubytek mięśni i osłabiona siła to problemy neurologiczne, jaki ubytek pewnie okaże się z EMG. Późno się wziąłeś za zdrowie, ale dłużej bym nie zwlekala.
  • Odpowiedz
@GodComplex no to byłeś u 2 konowałów, niestety takich sporo. Idź do neurologa w ramach pakietu, niech Ci zleci jakieś badania, nie daj się zbyć, opisz dokładnie w chronologii jak się zmieniał Twój stan. niestety w tym kraju trzeba mieć zdrowie, żeby się leczyć- ale trzymam kciuki
  • Odpowiedz